Sex and The City

Benim kadınlarımın eğlenceli dünyası! Hem dizisi hem filmi ile her izlediğimde ayrı ayrı hayatıma eğlence, mutluluk katan sahneler…

Biraz da teknik olarak bakalım neymiş bu Sex and The City.

ABD yapımı televizyon dizisi olan Sex and the City, 1998 yılında gösterime girmiştir. 2004 yılına kadar devam eden dizi toplamda 6 sezon ve 94 bölümden oluşur. Türkiye’de ilk olarak 2000 yılında gösterime girmiş olmasıyla beraber yayın hayatına devam etmiştir. Her bölüm ortalama olarak 30 dakikadan oluşur. Candace Bushnell’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Sex and The City Konusu

Sex and the City dizisi, New York’lu dört kadının hikayesini anlatır. Mesleki hayatlarında başarılı olan kadınlar aynı zamanda birbirleriyle arkadaştır. Avukat Miranda, hem erkekler hem de aşk konusunda oldukça katı kurallara sahiptir. İlişkilerini aşık olmadan devam ettirmeye çalışır. Gazeteci Carrie Bradshaw, bir gazetede kadın erkek ilişkileriüzerine yazılar yazar. Halkla ilişkiler şirketi sahibi Samantha tek gecelik olarak erkeklerle görüşmelerini sürdürür. Charlotte ise romantik ve tutucudur.

Kariyer sahibi modern kadınların birbirleriyle ve erkekleriyle olan ilişkileri ön plana çıkaran Sex and the City, gerçek hayata dair de ipuçları verir. Ödüllü bir yapım olarak efsane diziler arasına girmeyi başarmış olmasıyla beraber, Amerika başta olmak üzere dünyanın tüm ülkelerinde sevilerek izlenen yapımlar arasında yer alır.

Kadınların hayatlarına dair gerçekçi detayları içeren Sex and the City, erkek-kadın ilişkilerini ve kadın muhabbetlerine tam ortasından giriş yapmayı başarıyor. New York’ta geçen bölümlerin her birinde işlenen konular sosyal açıdan da mesajları veriyor.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here