The Intern

Anne Hathaway’in şahane sıcacık gülümsemesini izleyen tüm yüzlere yerleştirmeye sebep olacak 2015 yılına ait ABD yapımı komedi türündeki “The Intern” filmi üzerine;

Yaşlılar stajyer olun! Bir ilan sloganı ile başlayan Ben Whittaker (Robert De Niro) adlı karakterimizin yolculuğu kendini kadın giyim ürünleri satan e-ticaret firmasına uzanmaktadır. Zorlu bir iş kadını olan Jules Ostin (Anne Hathaway) iş hayatının teknoloji alanındaki cam tavanını yıkmaya yorulmadan, talepkar bir şekilde, dinamik fikirleri ile resmen yemin etmiştir. Bu noktada tüm sorumlulukları kendi üzerine almış olması ve yeni iş arkadaşları fikrine açık olmaması sebebi ile dengeleri sağlamak o kadar da kolay değildir. Başta yaşlı bir stajyerin sadece bir prosedür olduğunu kabullenerek çok da işine yaramayacağını düşünen Jules Ostin (Anne Hathaway) ile yaşlı stajyeri Ben Whittaker arasında müthiş bir bağ kurulur ve yeniden hayatın tadına varmaya başlarlar. İş ve özel yaşamında Jules Ostin’a  destek olan Ben Whittaker artık bir stajyer ve en yakın arkadaş olarak adlandırılmaya başlar.

Ben Whittaker’ın dengelerin yeniden sağlamasındaki büyük rolü ve bu role kolayca yedirdiği zeki tecrübeli ve kendinden emin duruşu filmi canlandıran noktalardan en önemlisi. Hayat dersi veren sohbetlerinin eğlenceli hali filme adeta akıcı bir ruh kazandırmış. Öte yandan hayatını hız ile rekabet halinde yaşayan dinamik bir işkolik olan Jules Ostin’a gün içerisinde yetişebilmesinin de en önemli sebebi kendine has duruşu ve geçmişteki düzenli hayatından vazgeçmemiş olması oluyor.

The_Intern_PosterHer sabah 7:15’te Starbucks’ta buluşalım mı? Çalışıyormuşuz gibi yapar yeni insanlar ile tanışırız. Eski günlerdeki gibi kendimizi işe yarar hissederiz. Emeklilikten sonra hayatın bitmediğini anlamak için rutinlere ihtiyacımız olmadığını ispatlayan çok güzel bir film!

Ayrıca çalışma konusunda tecrübelerimize şirketlerde mülakat esnasında değil de çalışma esnasında ihtiyaç duyup sonucunda güzel işler başardığını görebilmenin mutluluğunu Ben Whittaker’ın yüzündeki tebessümün geniş çapından anlamamak elden değil. 

Hayallerimin imkansız olmadığına ışık tutan bu filmi defalarca izledim ve her defasında yeni noktalar keşfettim.

Teknolojinin cam tavanlarını şu anda yıkmak isteyen kaç kadınız?

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here