Yeşil Kombin Hikayesi

tesettur-kombin

Dolabın önünde geçirdiği onca saatten sonra gözü saatine takılınca artık bir karar vermesi gerektiğini anladı. Düşünmek için çok fazla vakti kalmamıştı. Eli bir hafta önce aldığı uzun çan kesimli uzun cekete gitti.

Sahi, neden almıştı bu ceketi ?

Çünkü vücut tipi armut tanımına uyuyordu. Çan kesimli bu ceket sayesinde görünümü dengeleyebilecekti.

Aklında beliren bu düşünceden sonra hemen siyahın da yardıma koşmasını diledi. Ve elini dolabındaki koton kumaşlı dar paça pantolonuna uzattı. Dilediği görünüme ulaşmak için ana parçaları birleştirmişti bile.

Yap-bozun kalan kısmında ahenk yakalamak istiyordu. Ayna karşısında üzerindeki yeşil ceketin yansıması bir an aklına geçen hafta parkta gördüğü pembe çiçeğin yeşil yapraklar arasındaki kusursuzca süzülüşü geldi. Çekmeceyi biraz karıştırdıktan sonra boynuna dolayacağı şalı da bulmuştu artık. Çiçeğin görüntüsü onu öylesine etkilemişti ki içindeki sarılardan da ilham alarak omzuna hardal sarısı çantasını almıştı bile.

Evde hazırlanırken kaybettiği vakti yolda kazanmak istercesine bez ayakkabılarını giymeye karar verdi. Hem daha hızlı haraket edecekti hem de kült haline gelmiş bu ayakkabılar sayesinde tereddüte düşmeyecekti. Elini uzattığı bez ayakkabıların payetli dokusunu hissedince aklına bir eksik daha olduğu geldi.

Elini takılarının bulunduğu kutuda dolandırırken gözüne ilişen deri bilekliği ile son trendleri yakalamaya hazırdı bile !

Sevmiyordu hızlıca hazırlanmayı. Saatlerce hatta geceleri yatmadan önce düşünmesi gerektiğine inanıyordu. Ama doğru parçaları birleştirdiğinde aynadaki yansıma onu fazlasıyla mutlu etmeye yetti. Yaptığı tek şey aslında zamanında doğru parçaları almış olmak ve dış dünyaya tepkisiz kalmamaktı. Sıktığı parfümün kokusu ile de ilham kaynağını taçlandırmış olduğuna inanıyordu..

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here