Valentine Ever After

Limonları limonataya dönüştürmenin keyfini anlamak için bazen şehrin yoğunluğundan arınmak gerekebilir. Bu lezzetli limonatayı yudumlarken bu ana eşlik eden kişi yakın bir arkadaş ise muhabbetin bol olduğu mükemmel anlar yaşanabilir. İç sesin kolaylıkla dışa vurulduğu bu iki yakın arkadaşın sohbeti esnasında ani bir kararlar alınabilir ve beklenmedik yeni heyecan dolu maceralar başlayabilir.

Bazen ufak talihsizlikler büyük mutlulukların kapısını aralar sadece fark etmek için biraz zaman geçmesi konusunda sabırlı olmak gerekir.

Gold bir kredi kartının sadece her istediğini almaktan fazlasına yaradığını geç de olsa fark eden otuzlu yaşlarındaki dinamik, sosyetik, Chicago’lu Julia (Autumn Reeser) ve Sydney (Vanessa Matsui) adlarındaki iki kadının kendilerine küçük bir mola olarak gördükleri hafta sonu gezileri esnasında başları komik bir şekilde beklemedikleri bir anda belaya girer ve yeni deneyimler tecrübe etmeye başlarlar. Aslında bu talihsizlikmiş gibi görünen olayların peşinden bu küçük mola esnasında aldıkları kamu cezası ile sosyal hizmetlerde görev alarak geçmişe dönük yeni keşiflere başlarlar. Cesurca davranarak hayatlarındaki dönüm noktalarına bir yenisini ekleyen bu iki kadını neler bekliyor?

Yönetmenliğini Don McBrearty ‘in yaptığı 2016 yapımı olan sevgililer günü özel konseptli; romantik, komedi ve dram türündeki bu film aslında çekim kalitesi olarak her ne kadar beklentileri karşılamasa da filmin otantik çiftlik ruhuna bürünmek için bu görüntü kalitesi uygun gibi görünüyor.

Valentine Ever After

Gün içerisinde bunalıp hayatınızı ve ilişkilerinizi sorguluyorsanız ya da sizin de sorumsuz ve beceriksiz yakın bir arkadaşlarınız varsa ve onları hatırlamaktan keyif alıyorsanız filmin sonunda yüzünüzde kocaman bir tebessüm oluşacaktır. Belki bu iki kız kadar cesur davranıp ani kararlar verme lüksümüz bulunmayabilir ama bazen hayali bile yetmez mi? Bu filmi izleyerek gözlerinizi kapatmadan hayal sahibi olma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Geceden sabaha hayatımızın değiştiğini görebilmek ya da içsel keşfimize çıkmak imkansız gibi görünebilir ama süreci başlatmak için bazı işaretler gereklidir. Valentine Ever After filmi ise işaretten öte bir şekilde önümüzdeki seçenekleri ve seçemediklerimizi yahut seçmediklerimizi bize keyifli bir şekilde sunuyor.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here