Tesettür Tunik

Tunik, tesettür giyimin şüphesiz en kullanışlı parçası olarak sahnelerde boy gösterirken bizim tuniğe ihtiyacımız olmasının sebepleri nelerdir ?

Kolaylaştığı savunulan yaşam tarzlarımızın özellikle büyük şehir çerçevelerinde çok da kolay olmadığından hepimiz yakınıyoruz. Duruşu ve asaletinden ötürü aslında etek giymeyi hep sevmişimdir. Bazen öyle bir gün oluyor ki akşam eve geldiğimde bir baştan diğer başa İstanbul turu yaptığımı fark ediyorum. Diğer kadın arkadaşlarımızın bu konuda görüşü nedir bilmem ama etek ile araba kullanmak çok da rahat olmuyor. Ayrıca otobüs ve diğer toplu taşıma yolculukları için ağır ağır inip çıkmak yerine koşarak inip çıktığımız merdivenler ile mücadele edebilmek adına ben günlük yaşamda pantolon ve tesettür tunik kombinleri tercih ediyorum.

Çocukluğumda ilk adını duyduğumdan beri sempati duyduğum Afgan takımlar her daim favorim olmuştur. Zahmetsiz şıklık mottosu için üretilmiş olan bu takımlar günümüzde geniş bir stil yelpazesine sahip; spor, klasik, minimal, maksimal detaylar ile süslenmiş bu mükemmel kombinlerin hikayesi için Afganistan’a gitmek istediğim doğrudur.

İster tek başına kullanılarak bir günü huzurla geçirmemizi sağlasın isterse önü açık şekilde kullandığımız uzun gömleklerimiz arasından şıklığımızın göz kırpışı olsun her hali ile fonksiyonel ve mükemmel olduğu için tesettür tuniklerimi ben altın bulutu olarak nitelendiriyorum. Altın bulutu dememin sebebi altın kadar kıymetli olması ile birlikte bir bulut gibi her şekle girip uzak ya da yakın her mesafeden şüphesiz duruşunun havalı olduğundan emin olmam.

Sadece tesettür giyim tarzına sahip olanların değil tayt severlerin de gardıroplarında yer alan tuniklerin sahip olduğu geniş model ve renk seçenekleri ile her kadın için #musthave listesinde yer alması kaçınılmaz oluyor.

Ayrıca tesettürlü kadınların sahip olması gerektiğini her zaman savunduğum düz siyah ve düz beyaz tesettür tunikler bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle uzun beyaz gömlekler bazen kumaş dokusu sebebi ile içimizi gösterebiliyor ve bu durumda hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor. Fakat gömleğin içine giyilen düz beyaz tunik sayesinde bu renk karmaşasından kurtulabilir duruşunuzdan emin şekilde özgüvenli adımlar ile evinizden ayrılabilirsiniz.

Son dönemlerde takıldığım all in black trendi ile siyah baskılı tunikler ve düz siyah pantolonları siyah şal ile taçlandırıyorum. Bazen renkli spor ayakkabılar ile kullanırken bazen de renkli ipli bileklikler ile bu kombinimi hareketlendiriyorum.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here