Tesettür Little Black Dress

tesettur-little-black-dress

Kulağımda "hey COCO hey COCO" !

Feminen ruhlu maskülen duruş sahibinin moda ikonu olduğu günlerde sahnelerde daha sık yer almaya başlayan little black dress her dem benim favorim olmuştur.

Biliyorum, ilk etapta kulağa enteresan geliyor tesettür ve küçük mini elbise... Fakat benim için küçük mini elbisenin karşılığı tunik oluyor aslında. Seneler önce tesettür giyim firmaları benim tarzıma hitap edemezken ben standart tekstil markalarının elbiselerini tunik niyetine kullanırdım, hala bunu yaptığım zamanlar olur.

Siyah trendinin dergi sayfalarında, defile sahnelerinde yeniden özgüvenli duruşu beni çokça mutlu etti. Kıyafetlerimizin ruh halimizi yansıttığı düşüncesinin aksine ben tepeden tırnağa simsiyah giyinmeyi seviyorum.

Peki neden tepeden tırnağa simsiyah bir duruş ?

  1. Kurtarıcı

 

Öncelikle renk kombinlemek bir süreç meselesidir. Doğru tonları yanyana kullanmak benim gibi her sabah İstanbul dinamizmini yakalamaya çalışan kadınlar için vakit kaybı olabiliyor. Ama siyah öyle mi ? Zaten nötr bir renk ve her ton ile kullanımı şüphesizce; mümkün !

 

  1. Entelektüel

 

Kalabalık davetlerden sıradan günlere kadar ciddiyeti ve asaleti temsil eden siyah, bahsettiğim tepeden tırnağa simsiyah duruşu ile entelektüel bir görünüm kazanmak kaçınılmaz oluyor. Bir de renkli kırçıllı kemik gözlükler ile kullanılırsa kendinizi her ortamda imza gününüzde gibi hissedebilirsiniz.

 

  1. Trend

 

Modanın dinamik bir süreç olduğunu ve her aşamada farklı trendlerin doğduğu konusunda hepimiz hem fikiriz. Katıldığım son davetlerden birinde kendimi bir cenaze töreninde gibi hissedip, arkadaşlarımı ayırt etmek için daha dikkatli bakmam gerektiği anda da siyah trendinin sokaklara sızdığına tamamen emin oldum.

 

  1. Bohem

 

Burada bohem karşımıza bir stil olarak değil yaşam tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Bohem yaşam tarzına sahip bireyler 5 dakika sonrası hakkında bile sahip olmadıkları için güne başladıkları parçalar ile gündüzden geceye uzanan serüvenlerini tamamlamak isterler. Sadece aksesuar değişikliği ile little black dress bohem yaşam tarzına sahiplerin en yakın arkadaşı oluyor.

 

  1. Minik İlüzyonlar

 

Ben aslında beden formları ile ilgili eleştirilere karşıyım ama aramızda daha da ince görünmek isteyenler olabilir. Senelerdir en klasik yöntem haline gelmiş siyah giyinme oyunu ile kolaylıkla daha ince bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

Tesettürlü kadınların gardırobunda yer alan tesettür little black dressler yeniden siyah yorumundan yola çıkarak bu kombin fikri ile daha havalı bir görünüm vaat ediyor !

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here