Tesettür Kombin “Yaz Akşamı”

tesettür-kombin

Havalar ancak ısınmaya vakit bulmuş gibiydi. Yazın aniden gelişinin hızı ile sıcaklık doğru orantılı olarak artmıştı. Gardırobundaki parçalar arasından seçim yapmak oldukça güç hale gelmişti. Ani hava değişimi ile gardırobundaki kışlık tesettür parçaları yazlık tesettür parçalar ile yer değiştirmişti. Bu değiştirme sürecinde onu en çok mutlu eden varlığını unuttuğu tesettür kıyafetlerini görmek olmuştu. Bu yaz sezonunda gardırobu alışverişi yapmasına gerek yoktu. Çünkü hala etiketini bile çıkarmadığı parçalar beni de giymelisin artık dercesine göz atıyorlardı.

Meltem adımları ile keyifli bir yaz akşamı geçirecekti. Arkadaşları ile çok önceden planlanmış bu yemek ve üzerine sohbet kokulu kahve keyfine doğru yol almak için odasına yöneldi. Aslında aklında tasarladığı bir tesettür kombin yoktu. Gardırobunun önünde verdiği karar ile bu akşamın tesettür kombini şekillenecekti.

Muhtemelen alternatifi olduğu için etiketini çıkarmadığı beyaz uzun sayılabilecek gömleğini bir kenara ayırdı. Bu akşam siyah stiletto klasiğinden vazgeçmek istemiyordu. Stiletto ile tercih edebileceği parçalara göz attı. Seçenekler arasında uzun etekler, sigaret pantolonlar ve bol paça pantolonlar mevcuttu. Ama uzun sayılabilecek gömleği bir etek kombini için çok uzun kalıyor, bir sigaret pantolon tamamlayıcısı olarak da çok kısa kalıyordu. Siyah stilettolarının üzerinden meltem adımlarına ahenk ile eşlik edecek bol paça pantolonlarını bir kenara ayırdı. Pudra pembesi, siyah, karışık desenli pantolonlar arasından seçim yapmak zordu. Çünkü kombin için seçtiği iki diğer parça siyah ve beyaz olmak üzere nötr tonlardı bu renkler ile armoni elde etmemesine bahane yoktu. Yeşil yaprak desenli, kırmızı detayları olan pantolonu giymeye karar verdi. Pantolonun desenleri yan taraflarında kaldığı için boyunu uzun ve zayıf gösterecekti.

Usulca üzerine giydiği beyaz gömleğinin ardından pantolonunu beline oturtmaya çalışıyordu. Gömleğin yan yırtmaçları sayesinde gömleğin ön kısmını pantolonun içine koyduktan sonra gömleğinin arkasını serbest bıraktı. Ayna karşısında kendini kısa süreli izledikten sonra bugün için tek ihtiyacının dudağında belli belirsiz bir kırmızılık olduğunu düşündü. Dudağına sürdüğü kırmızı rujun yarısını kağıt havluda bıraktıktan sonra sağ bileğine geçirdiği gold bileziği ile neredeyse akşama hazırdı.

Beyazdan koyu bir tona geçiş yapması gözleri yoracağı için renk kartelasının pastel tonları başlığı altında yer alan yeşil, sarı, pudra arasında bir tonda şalı da başına özenle yerleştirdi. Çanta konusunda kararsız kalmıştı. Siyah bir çanta takmak bu akşam için kolay olanıydı ama o yaz akşamlarının enerjik ruhuna uygun bir görünüm elde etmek istiyordu. Ayna karşısında denediği bir kaç çantadan sonra sarı çantasının sağ bileğindeki duruşuna ve siyah ile oluşturduğu uyumuna bayıldı. Ama buradaki görüntüyü karıncalı hale getiren sağ bileğine önceden takmış olduğu gold bilezikti. Özenle çıkardığı gold bileziğini de sol bileğine aktardıktan sonra ayakkabılarını ayağına geçirip usulca evinin kapısını kapattı.

Güneş henüz batmamış ve batı yönünde ilerlediği için gözünü alıyordu. Torpido gözünü açıp mevcut gözlük seçeneklerine bakarken nude tonlarındaki güneş gözlüğü bu tesettür kombini için en ideal parça idi.

tesettür-kombin

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here