Tesettür Kombin “Spor Ev Stili”

tesettür-ev-kombini

Bu Cumartesi iş yerinden izin aldığı için ofise gitmek zorunda değildi. Bu düşüncenin verdiği huzurla gözlerini tatlı tatlı rahatsız eden güneş ışıkları ile yüzünde kocaman bir gülümseme belirdi. Kafasında planladığı bir çok şeyi yapmanın günü gelmişti. Hem de özgürdü! Planlarını tamamlamak için Pazartesi gününe kadar vakti vardı.

Derin bir nefes alırken elini yastığının solunda yer alan tabletine çarptı. Naif bir kahkaha ile elini tablete uzatıp bir hamlede kilit kodunu girdi. Geceden yarım kalan filmini de bitirdikten sonra yavaş yavaş yatağından ayrıldı.

Bu sabah sakindi. Yetişmek diye bir kelime yoktu lügatında. Ağır adımlarla mutfağa doğru ilerledi. Su ısıtıcının içindeki suyu kontrol ettikten sonra düğmesine dokundu. Masanın üstündeki meyve kurularından ağzına attıktan sonra sıra sabah ritüeline gelmişti. Bu sabah yüzünü yıkamaya bile üşeniyordu. Biraz daha beklese miydi?

Mutfakta yükselen buharları takip ederken şarkı mırıldanarak en sevdiği kupasına hazır kahvelerden iki kaşık koyduktan sonra su ile çözünmesini izledi saniyelerce. Buzdolabından sütünü çıkarırken gözüne ilişen çilek reçelini de masanın üzerine koydu.

Evini havalandırdıktan sonra biraz üşümüş olacak ki yatak kıyafetlerinden kurtulmanın zamanının geldiğini fark etti.

Tesettürlü kadınların ev içindeki stilleri hep merak edilmiştir. Aslında onun için sınırlar hala aynıydı. Günlük tesettür stilinin ev içi ya da dışı evde yabancı olup olmaması durumuna göre bir şal eklentisi ile değişiyordu.

Gardırobunun çekmecesini günlük ev kıyafetlerine ayırmıştı. Diğer tesettür tunik ve elbiseleri ise askıda yer alıyordu. Tesettür ev stilinin de kurtarıcı rengi siyahtı. Eline aldığı dar paça siyah eşofman altını yatağın üzerine atıp diğer parçalara göz attı. Saks ve siyah uyumuna bayılıyordu. Bu yüzden gün içinde rahatlığını taçlandıracak sweatshirt tercihini de yaptı.

Saçlarını sıkıca bağlayıp ayaklarına ev patiklerini geçirdikten sonra çalışma köşesine doğru ilerledi. Neşesini arttıracak bir müzik açıp mumlarını yakıp ortamın kokusunu içine çekti. Yapmayı planladıkları doğrultusunda not defterini ve okumak için sabırsızlandığı dergisini de yanına almıştı. Gün boyu köşesinden kalkmadan çalışabilirdi artık. Genelde beline destek olan yastığını bu sefer kucağına aldı, dizlerini karnına doğru çekerek gözlerinin daldığı noktadaki halı desenini çözmeye çalışırken yeni bir kahve hazırlamanın vaktinin geldiğini eline aldığı soğuk kupasını tuttuğu andaki irkilme ile anladı.

tesettür-ev-kombini

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here