Tesettür Kombin “Gucci”

Tesettür-kombin

İlkbahar günlerinin yaklaştığını fısıldayan Şubat ayının ilk haftasında gözlerini güneşin doldurduğu aydınlık odada uyandığı için çok mutluydu. Ağır adımlarla odasını terk ettikten sonra sabah kahvesini hazırlayıp yavaş yavaş yudumlarken spor çantasını hazırlıyordu. Kahvesini bitirdikten sonra spor salonuna gitmek üzere evden çıktı. Spor yaptığı esnada arkadaşından gelen öğle yemeği teklifini reddetmek istemiyordu. Yürüyüş bandında geçirdiği yirmi dakikadan sonra doğruca eve döndü. Eve dönerken günün atmosferinin davetkar derecede ılık olduğunu düşünüyordu.

Gardırobunun önüne geçti ve her zamanki gibi düşünmeye başladı. Bugünün tesettür kombini nasıl olmalıydı? Bahar tadındaki Gucci ceketine elini uzattı. Çiçek desenli renklere bezenmiş bu parça kesinlikle bu güneşli ve sevimli gün için tasarlanmıştı. Bu ceket ile siyah kalem etek giymeyi çok seviyordu. Tesettür kombininin ikinci parçasına da otomatik olarak karar verdikten sonra üzerine ince merserize bir kazak giymenin keyifli olacağını düşündü. Pantone’nin renklerinden ilham alarak seçtiği yeşil tonundaki kazağını da askılar arasında bir süre aradıktan sonra buldu ve kenara ayırdı. Bu kazak ceketinin çiçek desenlerine şahane bir arka plan oluşturacaktı. Bu renk armonisi kafasının içinde dans ederken bu tesettür kombin için şal kullanmanın doğru olacağını düşündü. Kış sezonu boyunca en yakın arkadaşı olan siyah ipek şalına veda edip bugün ışığı daha çok yansıtan açık tonlarda bir şal kullanmaya niyetliydi. Şal kutusuna göz gezdirirken kazağının muhteşem yeşil tonuna geçiş yapacak ve ceketinde yer alan detaylara kusursuz uyum sağlayacak pudra tonuna sahip ipek şalını takmaya karar verdi.

İpek şalını da ütüledikten sonra bugün güneşe doymaya hazırım diye düşünürken çantasını da değiştirmeye karar verdi. Bir çantasını masasına boşaltırken zihninden doğru parçayı saptamaya çalışıyordu. Bugün açık tonlara doyamıyordu. Açık yeşil tonlarındaki deri sırt çantası ile kombini arkadan bakıldığında da çiçekli ceketi ile muhteşem görünecekti. Güneşli günlerin vazgeçilmezi güneş gözlükleri ni de kış boyu kullanmaya hasret kaldığı açık tonlardan tercih etmişti.

Bugünün tesettür kombininin yeteri kadar hareketli olduğunu düşünerek takı takmak istemedi. Kolunda yer alan iWatch bugün için yeterli idi. Evinin anahtarlarının bulunduğu anahtarlığını eline aldıktan sonra kapıya doğru  yöneldi. Ayağına geçirdiği siyah espadriller ile bacak boyunu dengelerken günün temposunu rahatça yakalayacaktı.

Tesettür-kombin

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here