Tesettür Giyim Markaları

Tesettür Giyim Markaları

Tesettür giyim markalarının yükselişe geçmesi ile piyasada bir sürü yeni firma oluşmaya başladı. Sektörün içerisinde olmama rağmen bazen benim için dahi yeni tesettür giyim markalarını takip etmek zor olabiliyor. Alışverişimi yaparken özellikle markanın tesettür giyim çalışıp çalışmamasından ziyade parçanın modelinin ölçülü olup olmamasına dikkat ederim. Bu yüzden ruhuma yakın hissettiğim parçayı en kısa yoldan edinir gardırobuma asarım.
Geçen hafta instagram üzerinden paylaştığım bir fotoğraftan sonra montumun markasına dair birçok mesaj aldım. Bu durum da beni sizler ile favori tesettür giyim markalarımı paylaşmaya itti.

1. Kayra

Kayra kelime olarak saygı duyulan büyük bir kimseden gelen iyilik manasına gelmektedir. Tasarımlarının arasında bana hitap eden onlarca parçayı buluyor olmak ise benim için gerçekten çok büyük bir iyilik ve saygı duyduğum bu markaya karşı olan sevgimi saklayamıyorum.
Genç dinamik stilden özel günlerde kullanabileceğiniz abiye modellere kadar geniş ürün yelpazesine sahip Kayra kombinleriniz için çanta da üretiyor. Bu durumda bana sadece doğru ayakkabı ve aksesuar bulmak kalıyor !
Kayra markasının fiyatlarının biraz yüksek olduğunu ben de kabul ediyorum fakat, kumaşının ve dikişinin kalitesi bana bu ürünlerin tek kullanımlık olmadığını hatırlatınca bu fiyatlara değdiğini düşünüyorum.
Benden 10 yaş kadar yaşlı ama çok güçlü tasarımlara sahip Kayra tesettür giyim markasına mağazalarda ve internet sitelerinde ulaşmak çok kolay !

kayra-tesettur-giyim

2. Tuğba Venn

Tuğba Venn markası ile ne zaman tanıştığımı hatırlamıyorum bile ama benim bu tesettür giyim markasını favorilerim arasına almamı sağlayan tesettür oduncu gömlekleri olmuştu. Spor tesettür giyim severlerin kış günlerinde en yakın arkadaşı olmaya aday bu gömlekleri ben de çok severek kullanıyorum. Konu kış günlerine gelmişken Tuğba Venn etiketli manto ve kabanlar keçenin adeta yeniden ruh bulmuş hali.

3. Nihan

Tuğba Venn markasından çok da ayırmamıza gerek olmadığına inandığım bu marka sebebi nedendir bilinmez uzun süre uzak durduktan sonra bir ferace ile gönlümü çalmayı başardı. 2016-2017 sonbahar kış kreasyonunda tasarladığı vizon ve siyah armonisine sahip bileklere kadar uzanan bu ferace hem benim ferace modellerine olan sempatimi arttırdı hem de Nihan markasına ait ürünleri daha yakından takip etmeye başladım. Kış sezonu için vitrinlerde yer alan Nihan markalı ürünler modaya uyum sağlamak isteyen her tesettürlü kadının talebine arz oluşturuyor. Oliv ve safran tonlarını tasarımları ile yorumlayan Nihan markası benim safran tonunda bir kaban sahibi olmam gerektiğini düşündürmeye başladı.

nihan-tesettur-giyim

4. 2 Yaka

Bu marka ile tanışma hikayem firmam için hazırladığım bir reklam çalışmasına dayanıyor. Ekranda ürünleri gördüğümde gözlerimin parlamış olduğuna eminim. Sade şıklık ve klas görünüm sunan her bir parça gardırobumun anahtar parçası olmaya aday ! Ayrıca 2 Yaka markasının beni en çok mutlu eden tasarımlarının bir bölümünü oluşturan tesettür yırtık pantolonlar oldu. Çok çok nadir kullandığım yırtık pantolonları eskiden normal yırtık pantolon olarak alıp yama yapıyordum ki bu durum birçok tesettürlü kadının başına gelmiştir diye düşünüyorum. Tadında bir ölçüye sahip yırtık boy friend jeanler yeni nesil gençlerin taleplerini tam anlamı ile karşılıyor.

5. HLD

Son olarak bir diğer favori tesettür giyim markam olan HLD’den bahsetmek istiyorum. Triko ürünleri ile ön plana çıkarken koleksiyonunda sahip olduğu lacos kumaştan tasarlanmış uzun tunikleri ve koton kumaştan tasarlanmış uzun gömlekleri ile günlük yaşantımın şüphesiz şıklık parçalarını oluşturuyor.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here