Ten Rengine Uygun Parfüm Seçmenin İpuçları

Bir anda atmosferin değişmesini sağlayan, ayaklarımızın yerden kesildiğini hissettiğimiz o eşsiz kokular ve parfümler cilt tipi ve ten rengine göre farklılık gösterebiliyor. Arkadaşından ilham alarak parfümünü değiştirenlerin yaşadığı hüsranın arka planında ten seçimine uygun olmayan parfüm seçimleri yatıyor.  

Harikalar diyarının kapılarını aralayan, eğlenceli şarkıların ruh haline büründüren o benzersiz kokular bazen kan akışımızı hızlandırırken bazen de meditasyon yaparmışçasına bir huzur sunuyor. Ruhumuza hitap kokular, doğru ten ve cilt tipinde kullanıldığında ayak izlerimizi usulca takip ediyor ve ardımızda kalıcı bir etki bırakıyor.

Giyim kuşamda olduğu gibi parfüm seçiminde de ten rengi, yaşanılan iklim, stil çizgileri gibi birçok farklı faktör etkili olurken aynı kokular kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor.

tene uygun parfüm seçmek

Hangi ten rengi hangi kokuları seçmeli?

Sarışınları Yine Açık Tonlar Tamamlıyor

Dünyaca ünlü uzman görüşlerine göre sarışınları tercih etmesi gereken parfümler vanilya ve zambak notaları etrafında dans ediyor.

Kumrallara Çiçekler Eşlik Ediyor

Kombin oluştururken de geniş renk yelpazesine sahip kumrallar parfüm tercihlerinde de çok şanslı! Hem çiçek hem baharat kokularının kusursuzca tamamladığı kumrallar mevsime göre parfüm tercihlerini kolayca değiştirebilirler.

Esmerlere Gül Kırmızısı

Esmerlere zamansız şık bir görünüm sunan kırmızı denilince akla ilk gelen kırmızı gül, notaları ile de esmerlerin şıklığını ve akıllarda kalan güzelliğini artırıyor. Özgüven dolu duruşa sahip esmerlerin gül ve yasemin notalarının yer aldığı kokuları tercih etmeleri öneriliyor.

Katı parfüm tercihinizi belirlerken de bu detayları baz alabilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here