Siyah Tunik Siyah Şal

Dün gece takip ettiğim bir fotoğraf sanatçısının instagram hesabındaki fotoğrafların sıcaklığı ile ısınırken acaba benim instagram profilim nasıl görünüyor diye düşündüm. Kişisel instagram hesabımı açıp son dönemde paylaştığım fotoğraflarıma dikkatle bakınca anladım ki siyah tunik ve siyah şaldan ibaret tesettür kombinleri ile geçmiş günlerim. Hatta tuniklerin farklı baskı desenleri olmasa galiba bir sezonu tek bir tunik ile geçirmiş olacaktım, ki bunu gerçekten isterdim, tek bir markanın tek bir kesime sahip modelinin baskı farklılıkları ile birbirinden ayırt edebildiğim tam beş tane siyah tuniğim olduğunu fark ettim. İşe gittiğim sabahlarda hızla hazırlandığım için sırada yer alan siyah tuniği üzerime geçirip evden kendimi atmışım.

Tamamen siyah giyinme trendi hala devam ederken aynı markanın aynı modeli beş farklı tunik etrafındaki döngünün faydaları neler oldu diye düşünmeye başladım.

Başarılı insanların da genellikle aynı parçaları sürekli olarak kullandıkları defalarca yazıldı, çizildi. Benim derdim başarılı bir insan profili çizmek değil elbette. Ben sadece fotoğraflarımdaki aynılık durumunun arka kapısını aralayarak bu durumun bana olan faydalarını irdeledim.

Sürekli Aynı Kıyafeti Giymenin Faydaları (Siyah Tunik Siyah Şal)

Ne giysem sorusunun cevabı hazır! Ütüledikten sonra sıraladığım bu tuniklerden hangisinin sırası geldi ise onu giyip çıkıyorum.

Ne renk şal taksam diye düşünmüyorum! Siyah her renk ile armoni oluşturabilen bir yapıya sahip olduğu için bana sadece ütülü şalı elime almak kalıyor.

Siyahları yıkamak için biriktirmeye gerek kalmıyor! Zaten hep siyah giydiğim için çamaşır sepetinde kendiliğinden birikiyorlar.

Kilo mu aldım acaba? Bunu anlamak için gerçekten bu siyah tunikleri çıkarmam gerektiğini biliyorum ama böylesi işime geliyor.

Ben bu kıyafetle gelebilirim! Siyahın asaleti ve duruşu ile zamansız ve mekansız tesettür giyim şıklığı her zaman omuzlarımda!

Bu kombin kararları ile aslında fark etmeden kendime bir kapsül gardırop hazırlamışım. Güne ne giysem sorusu ile başlayıp stresli bir başlangıç yapmak istemiyor iseniz sizlerin de kendinize favori belirlediği parçalar ile birer kapsül kombin parçaları belirlemenizi tavsiye ederim.

Siyah tunik ve siyah şal tesettür kombinlerinizi dilediğiniz parça ile tamamlayabilirken günün ruhuna uygun spor ya da klasik tarz tesettür giyim şıklığınızı kolayca yakalayabilirsiniz.

siyah-tunik-siyah-sal

Belki de her sabah ofisimden içeri girdiğimde çalışma arkadaşlarımın sabah enerjine hayranız cümlelerini duyup yeniden mutlu ve enerjik hissetmemin sebebi bir siyah ve siyah tuniktir. Kim bilir?

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here