Şazeli Florya

sazeli-florya

İstanbul’da yaşamanın zor yanlarından birisi Mersin’de yaşadığım günlerdeki gibi kafama her estiğinde mangal keyfi yapamıyor olmak. Bu noktada gerçekten mangal tadını aldığım mekan; Şazeli Florya oluyor. Kıvamında pişmiş etleri ile benim damak zevkimi kazanmayı başaran İstanbul restoranlarından biri olarak listemde yer alıyor.

Deniz kenarındaki, Florya, konumu ile göz zevkime de hitap ediyor. Fakat kasap ve şarküteri bölümünün girişte ön planda olması sadece yemek yemek için gelen misafirleri için olumsuz olabilir. Yine de vitrin sunumlarının iştah açıcı bir etkisi oluyor.

sazeli-florya

Zevkli bir şekilde döşenmiş iç ve dış mekan dekorasyonu ile kendinizi özgür hissedebileceğiniz ferah bir mekan olan Şazeli Florya zengin kahvaltısı ile yeni güne dinamik başlamanızı sağlarken eminim bu kendinden emin duruşlu masalar birçok dostun keyifli sohbetine şahit olmuştur. Ayrıca zengin et menüsü ile akşam yemeklerinizde misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz gibi iş anlaşması yapacağınız müşterilerinizi de ağırlamanız pek ala mümkün görünüyor.

sazeli-florya-2

Damak ve göz zevkim ile artı puanlar toplayan Şazeli Florya sunum konusunda eksik kalıyor. İstanbul restoranlarını puanlamadan önce genellikle gittiğim esnadaki doluluk oranını göz önünde bulundururum. Fakat Şazeli Florya son ziyaretimde yoğun kar yağışından dolayı oldukça boş olmasına rağmen servis eksiklikleri çok fazla idi. Her zaman belirttiğim gibi servis esnasında ne ben ne de garson arkadaş kendini rahatsız hissetmemeli. Fakat Şazeli Florya’da servis esnasında ben kendimi gerçekten çok gergin hissettim. Ayrıca bir kere sağdan bir kere soldan yapılan servis kafamı fazlası ile karıştırdı.

Servis konusunda yapılan en büyük hata ise masada halihazırda bulunan ters çevrilmemiş servis tabakları restorana ilk girildiğinde göz dolduruyor. Fakat neden servis yaparken bu tabaklar değiştirilmedi de ben tozlu tabaklar üzerinde yemek yemek zorunda kaldım?

Bünyesinde vale hizmeti de bulunduran Şazeli Florya güven kazandıran vale hizmeti ile benim gönlümü kazandı. Sağladığı güveni yanı sıra İstanbul restoranlarında pek de sık rastlamadığım müşteri takip sistemi ile kapıda aracınızı beklemenize gerek kalmadan kapıdan dışarı adım attığınız anda kapınızı açıyor ve sizi dışarıda boş boş beklemek zorunda bırakmıyor.

 

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here