Pazar Gezi Stili

Keyif dolu bir Pazar kahvaltı masasının başında abla kardeş sohbetlerine devam ediyorlardı. Haftanın kritiğine içeriden gelen müzik sesi eşlik ediyordu. Aralık ayındaki bu güneşli günün tadını çıkarmak istiyorlardı. Uzun zamandır birlikte vakit geçirmeye fırsat bulamamışlardı. İkisinin de ayrı ayrı yoğun iş hayatları neyse ki Pazar keyiflerini bu sefer etkilemeyecekti.

Google yardımı ile İstanbul içinde görmedikleri yer kaldı mı acaba diye kontrol ederken Balat diye fısıldadı. Tarihi doku, farklı kültür biraz deniz havası abla kardeş gezmek için ideal bir yerdi.

Kahvaltı masasına veda etmeden önce kahvelerinin son telvelerini yudumladılar. Ablasının hazırlanması saatler süreceği için mutfakta vakit geçirmeye devam etti. Bulaşıkları da yıkadıktan sonra odasına doğru yol aldı.

Aslında Pazar denince onun aklında ilk beliren eşofman oluyordu ama bugün ablası ile birlikte olacağı için ablasına uyum sağlamak istedi. Pazar eşofman ruhundan çok da uzaklaşmadan elini denim bir pantolona uzattı. Üzerine giymeyi planladığı renkli yamalı kabanının içine deve tüyü renkte bir üst giymek denge kurmasına yardımcı olacaktı.

Evden çıkmadan önce son kez ortalığı kontrol etti. Fişler prizler derken ablasını beklemek üzere yeniden bir kahve yaptı. Kahvesini yudumlarken bisküvi yemeye devam ediyor bir yandan da kilo alacağını düşünüyordu.

Ablasının ben hazırım diye seslenmesi ile kahve kupasını masaya bırakıp odasına geri döndü. Otantik forma sahip baykuş detaylı çantasına ıslak mendil, cüzdan ve telefonunu attıktan sonra çantası ile armoni oluşturacak bilekliği yavaşça bileği ile buluşturdu.

Yorgun gözlerini saklamak ve güneş havasına daha kolay bürünmek için güneş gözlüğünü de gözüne taktıktan sonra ben de hazırım diye seslendi.

Kapıdan çıkarken spor stilini destekleyecek parfümünün kokusunu iki bileğine paylaştırdıktan sonra gün içerisinde rahat etmesini sağlayacak yeşil süet ayakkabılarını bir hamlede ayağına giydi. Güneşli havalar için sakladığı bu yeşil süet ayakkabılarını giymek için en ideal güne kavuştuğu için çok mutluydu.

Omuzlarında spor stilini taşırken evin kapısını usulca kapattı.

İstanbul Balat’a dair detaylar en kısa sürede sizler ile buluşacak. Sokak sokak eğlence dolu bir Balat gezi macerasına dahil olmak ister misiniz ?

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here