Panço Yağmurluk

panço-yağmurluk

Bu sabah güneş adeta İstanbul’a yüz çevirmişti. Her sabah odamın aydınlandığı saatler hala karanlık ama dışarıdan gelen yağmur sesi huzur veriyordu.

 

Kahvemi almak üzere mutfağa girdiğimde kafamı camdan uzatıp dışarı bakınca ancak algılayabildiğim yağmur şiddeti hemen kafamda bugün ne giymeliyim sorusunu canlandırdı. Yağmurda ağır ağır yürümek güzel aslında ama maalesef günün temposunu yakalamak zorundayız. Hem de haftanın ilk günü; Pazartesi !

 

Odama dönüp hazırlandıktan sonra şemsiyemi aramaya başladım. Nedense bu sefer koyduğum yerde değildi. Bu arada elim gezi hatıraları kutuma gitti. Acelem de olsa kutuya ufak bir göz atıp iç geçirdikten sonra kendimi sokakta yağmurun altında taksi beklerken buldum. Şans ya, taksi denk gelmedi yürümeye başladım. Yağmur altında hızla yürümek ve bu esnada laptop taşıyor olmak benim için oldukça güç…

 

Aklıma Vatikan’a gittiğim gün geldi. Bir anda yağmur bastırmış, sığınacak yer bulamamıştım. Yağmur yağdığı esnada nasıl olduğunu anlamadığımız şekilde ortaya çıkan “yağmura şemsiyeci ağabeyler” familyasından “yağmura panço yağmurlukçu” bir satıcı ile denk geldikten sonra kendime ince tek kullanımlık bir yağmurluk edinip gezime devam etmiştim. Sırt çantamı da içerisine alan bu panço yağmurluk ile keyfim gayet yerindeydi.

 

Bugün yaşadığım yağmur ile olan mücadelemden sonra keşke o panço yağmurluklardan daha fazla alsaydım diye düşündüğüm doğrudur. Devamında bu akşam bir blogger arkadaşıma içerik konusunda ne yazacağıma karar veremediğimi söylediğimde o da bana panço yağmurluklar ile tesettürü birleştirebileceğimden bahsetti.

 

İşte karşınızda tesettür panço yağmurluklar !

 

Panço tasarımlar için tesettür sıfatına gerek yok pançolar doğaları gereği birer tesettür parçası olarak rahatlıkla nitelendirilebilirler. Bu yüzden uzun, bol ve rahat panço yağmurluklarınız ile şüphesizce kombinler oluşturabilirsiniz.

 

Aslında kampçılar için üretilmiş olan bu modelleri günlük şehir hayatında da kullanmak çok mümkün görünüyor. Nihayetinde artık şehir hayatı denildiğinde peşinden aklımıza mücadele geliyor. Geniş renk seçeneklerine sahip panço modelleri cinsiyet ayrımı yapmaksızın üretilmişler.

 

Panço yağmurlukları ile kusursuz görünüm kazanmak isteyen tesettürlü kadınlar için bir iki tane kombin önerim var.

 

Ana renklere sahip bir panço yağmurluk edinirseniz, kontrast renginde bir yağmur çizmesi de edinerek şaha bir renk armonisi elde edebilirsiniz. Burada lütfen şalınızın nötr renk olmasına dikkat edin.

panço_yağmurluk

Ana renkli yağmurluk pançonuzu bir ton koyu ya da açık renkteki yağmur çizmeleri ile de kullanarak ton sür ton enerjisini kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Eğer kamuflaj desenli bir panço yağmurluk edinirseniz, bunu deve tüyü rengi cat botlarınız ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bana bohemliği çağrıştıran kamuflaj desen ile düz siyah şallar görünümünüze yağmurlu havalarda bile entelektüel doku katacaktır.

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here