Oriflame LINCHAO ZHANG Koleksiyonu

oriflame-linchao-zhang-esarp

Bahar günleri takvim yapraklarından dökülmeye başlamışken ılık, huzurlu bir sabahta Oriflame Türkiye sayesinde LINCHAO ZHANG Koleksiyonu ile tanıştım. Koleksiyon parçaları; kolye, küpe, gözlük ve şaldan oluşuyor. Her biri özenle hazırlanmış bu parçaların ilham kaynağı ise yağmurdan sonra çıkan Güneş’in verdiği his ! Elim koleksiyonun parçaları üzerinde gezerken garip bir huzur duygusunun midemden boynuma doğru olan seyrini hissettim. Koleksiyonun sahibi Linchao Zhang bende bu hissi uyandırmayı başardığı için takdirlerimi sunuyorum.

Neden Linchao Zhang Koleksiyonu ?

Bu koleksiyonu özel kılanın ne olduğunu merak ediyorsanız, cevabı bir sonraki cümlede saklı. Linchao Zhang her yıl düzenlenen Oriflame Trend yarışmasının birincisi oldu. Muhteşem koleksiyonunun yanı sıra beni bu yarışmadan da haberdar eden Linchao Zhang’a yeniden teşekkür etmek istiyorum.

Oriflame Trend Yarışması

Genç tasarımcıların hayallerini desteklemek amacı ile her yıl düzenlenen bu yarışma ile kazanan moda sektöründe yerini almaya aday oluyor. Burada kazananı özel kılan noktalardan birisi ise Oriflame referansı oluyor bence. Moda endüstrisi yıllardır büyümeye devam ederken büyük moda markalarının gölgesinde kalan tasarımcılar maalesef hakettikleri değeri kazanamıyorlar. Bu yarışma sayesinde kendini doğru şekilde ifade edebilen genç tasarımcıların hayatlarının şansını yakalama imkanı var. İsveç’ten dünyaya yayılan bu serüvende hangimiz tasarımlarımızı sunmak istemeyiz ki ? – Şu an gözümün önünde kendi tasarladığım şalların atmosfer üzerinde Dünya’yı sardığı ve bu şalların renkleri sayesinde tüm dünya varlıklarına huzur, mutluluk saçtığını ve kendi “scarfosfer” adındaki katmanımı oluşturduğumun resmi canlandı. –

Linchao Zhang Koleksiyon Parçaları Değerlendirmesi

Linchao Zhang koleksiyonunun bende hayranlık uyandıran parçası küpeleri oldu. – Çocukluğumdan beri sağ sol simetrisi olmayan küpeleri sevmişimdir. Eğer küpeler simetrik halde satılıyorsa bile ben farklı küpeler ile eşleştirip kendi istediğim forma dönüştürmüşümdür. Orta okul yıllarımdan hatırladığım, ara bir sokaktaki gümüş satan bir dükkanda bulduğum çengelli iğne formundaki küpeyi tek olarak satın aldığımda satan kişinin bir tane ile ne yapacaksın küpe iki tane takılır dediği an oluyor. Bense eve gider gitmez çengelli iğne formundaki küpeye evdeki minik boncuklarımdan yerleştirip sol kulağıma takmıştım bile. Sağ kulağım için de top şeklindeki yeşil küpeyi seçmiştim. Uzun bir süre ben bu küpeleri insanlara anlatırken asimetrik tasarımlar moda olmaya başladı ve ben artık doğal karşılanmaya başlamıştım. – Bilinçaltımdan yayılan bu duygulardan olması muhtemel bu sağ sol simetrisi olmayan küpeleri severek kullanıyorum. Tesettür ve küpenin bağdaşmadığını yani küpelerin görünmediğini düşünenler olabilir. Ama benim için ev içinde de şıklık önemli bir kavram diyerek konuyu uzatmıyorum.

oriflame-linchao-zhang-küpe

Linchao Zhang koleksiyonunu incemeleye devam ederken mercek altına aldığım ikinci parça güneş gözlüğü oluyor. Koleksiyondaki tutarlılığı sağlayan güneş gözlüğünün çerçevesinde yer alan desenler doğayı işaret ederken çerçevenin formu bir çok yüz tipi kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde. UV ışınlarına kalkan olacak bu gözlük ile yaz ve güz dönemlerinde çok iyi arkadaş olacağız.

oriflame-linchao-zhang-gözlük

Sıra koleksiyonun en işlevsel parçasına geldi. Linchao Zhang Deluxe Şal size yaz günlerinde pareo olarak eşlik edebilirken, yaz akşamlarında Linchao Zhang kolyesi ile birlikte kullanarak huzurlu meltem adımları atmanızı sağlayabilir. Ayrıca ben bu şalı başörtüsü olarak kullanıyorum ve muhteşem inceliği ve özenle tasarlanmış deseni sayesinde yaz günleri hafif ve şık geçiyor. Kısacası bu şal tesettür kombinlerini şüphesizce taçlandırıyor. Büyüklüğü ile dikkat çeken bu şalı türban formunda bağlayarak da dikkat çekici bir stil elde edebilirsiniz.

oriflame-linchao-zhang-sal

Son olarak bir önceki paragrafta ön bilgi verdiğim kolyeden bahsedeceğim. Bu kolyeyi tek bir cümle ile tanımlamak istiyorum. Hiç bir halat kıvrımı bu kadar zarif duramaz! Pembe sevgim aşikar. Linchao Zhang pembe, gold ve siyah ile muhteşem bir armoni yakalamış.

Bir sonraki Oriflame Trend Ödülü kazanan tasarımını merakla bekliyorum! Beni bu hikaye ile tanıştıran Oriflame Türkiye ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Oriflame danışmanları aracılığı ile Oriflame katalog sayfalarından kolayca bu parçalara ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz Oriflame üye ol ile kendi Oriflame danışman girişinizi oluşturabilir, bu mükemmel parçaları siz sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here