Nasıl 5 kilo verdim ?

29  Ekim haftasında ağır bir grip geçirmiştim. Hatta ciğerlerim hasar görmüştü. Yemek yerken boğazım o kadar acıyordu ki beni en çok mutlu eden yemek yeme eylemi artık bir eziyet haline dönüşmüştü. O günlerde yiyebildiğim tek şey çorba idi. Dengesiz besleniyor, yemek yemekten kaçıyordum adeta. Elimde yeni bir proje vardı ve tatilde bile çalışıyordum. İşin ilginç yanı ise yoğunlaşan hayat tempoma yetişebiliyordum. Önceleri yeni bir projenin beni heyecanlandırdığını düşünmüştüm.

Bir gün yine boğazım acıdığında elimi çantama atıp minik kutusundan çıkardığım şekeri ağzıma atarken arkadaşım elimdekinin ne olduğunu sorması ile süreç benim için daha net hale gelmişti. Elimdeki benim için zencefil aromasına sahip olduğu için boğazımı rahatlatan basit bir şekerdi aslında.

Peki bu şeker nereden çantama gelmişti ?

Nihayetinde çocukluğumdan beri tanımadığım insanlardan şeker almama konusunda kalkanım vardı.

Sonradan anımsadım. Bu şekerleri bana annem vermişti. Sevgili annem sağlıklı yaşam konusunda uzman bir insandır. Daha kaliteli bir hayatın sağlıklı beslenmeden geçtiğini sürekli vurgular ve bana da bunu empoze eder. Anneciğim, yine bir sürü araştırma yapmış ve benim için gıda takviyesi bulmuştu. Bir kavanoz gıda takviyesi ile birliktede minik kutulardaki numunelerden edinmişti. Kavanoz mutfaktaki dolaplardan birinde onu bulmamı beklerken numuneler hasta olduğum günlerde en yakın arkadaşım olmuştu.

Arkadaşım ile şekere odaklanmışken bir internet sever olarak öncelikle kutunun üzerindeki propolis kelimesini araştırdım. Üzerine yazılmış bir sürü yazı vardı. Anladığım kadarı ile arılar ile alakalıydı. İnternetten edindiğimiz bilgiler o akşam arkadaşımı ve beni tatmin etmişti. Sohbetimize devam etmek istediğimiz için konunun üzerinde çok fazla durmadık.

Akşam eve geldiğimde yeniden araştırma yaptım. Maddelerce propolisin faydasını okudum. Bu noktada beni aydınlatan propolis ve faydalarından ziyade benim -tabiri caiz ise- aç gezdiğim günlerde enerjimi nasıl sağladığım oldu.

propolis

Propolis sayesinde enerjim düşmüyor, gün içinde almam gereken gıdaları takviyeler ile nötrlüyordum. Çok şükür hastalığımı atlattım ama propolisleri yanımdan ayırmıyorum artık. Numune kutusundaki propolisler bittikçe kavanozdaki propolisler ile ikmal yapıyorum. Acıktıkça dilimi propolisciğim ile buluşturuyorum.

5 kilo vermiş olduğu mutluluk beni daha da zayıflamaya motive ediyor.

Propolisli, sağlıklı, huzurlu günler dilerim !

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here