Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı

muhafazakar-giyim-ve-yaşam-fuarı

Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı bünyesinde stant sahibi olacağımı geçen hafta şahsi instagram hesabımdan değerli takipçilerim ile paylaşmıştım. Fakat burada yanlış anlaşılan bazı noktalar olmuş gibi görünüyor. Bu yazı aldığım sorulara cevap niteliğindedir.

Öncelikle ben bir tesettür giyim tedarikçisi değilim. Bu durumda neden fuarda yer alacağım soru işaretlerine sebep olurken Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı ve fuar tanımı nedir gibi noktalara değinmek istiyorum.

Fuar nedir?

Ticari faaliyetleri geliştirmek adına belirli aralıklarla düzenlenen alıcı ve satıcının buluşması için kapıların sonuna kadar açıldığı pazar alanıdır. Tek bir sektörü, tek bir iş kolunu ya da bir iş dalını kapsayabileceği gibi karma fuarlar da olabilir.

Fuarların en sevdiğim yanı ise firmalar arasında kolayca kıyas imkanı sunması olmasının yanı sıra firmaların duruşları hakkında şeffaf şekilde bilgi almanın yolunu açmasıdır. Stant dizaynından tutun da stantta yer alan bireylere kadar her hali ile firmaları incelerim.

Değinmek istediğim bir diğer nokta ise fuarların festivallerden farklı olmasıdır. Ticareti hareketlendirmek adına düzenlenen festivaller fuar değildir. Maalesef konuştuğum kişilerden aldığım tepkiler fuar ve festivali aynı kefeye koymalarından kaynaklanıyor.

Fuarda yer alan firmalar uzun vadeli yatırımlar yaparlar. Festivallerde durum kısa vadelidir. Geceden sabaha diye tabir edebileceğimiz bir hareketlilik ve karmaşanın ardından elde kalan genellikle yorgunluktur.

Fuar firmaları ile ortak bir paydada toplandığınız için kısa süre sonra kartvizitler üzerinde yer alan iletişim bilgileri sayesinde geleceğe yönelik yeni ticari faaliyetlerin kapısını korkusuzca tıklatabilirsiniz.

Öte yandan fuar ziyaretçileri söz konusu fuar hakkında bilgi sahibi olduğu için ilgili hedef kitleye ulaşmanın en sağlıklı yollarından biridir. Potansiyel müşteri kitlesi ile organik bağ kurmanıza imkan sağlarken müşteri taleplerini ilk ağızdan en kolay şekilde edinebilirsiniz.

Yerel firmalar ve yerel ziyaretçilerin yanı sıra dünya devletlerinden katılan ziyaretçi ve firmalar ile birlikte global bir nitelik taşımaktadır. Bu özelliği ile fuarlar ticaretin sınırların geliştirmektedir.

Seçici bir insan olduğum her halimden belli oluyor. Bu yüzden kendi blogumu sunmak adına yer aldığım yer seçiciliği ve kalitesi ile benim kulvarımda olduğuna inandığım yer Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı oldu.

muhafazakar-giyim-ve-yaşam-fuarı

Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı

Kısa adı ile Lifestyle Turkey;

Muhafazakar giyim ve yaşam alanında uluslararası bir buluşmanın eksikliğinden hareketle ortaya koyulan Lifestyle Turkey Fuarı, 2-4 Mart 2017 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olup sektörün global platformu olacaktır.

Fuara kimler katılıyor?

  • Muhafazakâr Moda Tasarımcıları
  • Muhafazakâr Hazır Giyim Gelinlik, Abiye, Zincir Mağazalar vb.
  • Muhafazakâr Yaşam Tercihleri; Mekânlar, Emlak Projeleri, Konaklama Tesisleri, Eğitim ve Sağlık Kurumları, Organizasyon Firmaları

Fuarı kimler ziyaret ediyor?

Muhafazakâr müşteri kitlesine hitap eden mağazalar, toptancılar, tasarımcılar ve özel davetli nihai tüketiciler.

Bugüne kadar tesettür giyim alanında yapılan etkinlikler arasında eksikliğini düşündüğüm bu fuar benim gibi düşünenlerin düşüncelerine tercüman oluyor.

Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı, KOSGEB destekli bir fuar olması ile de benim güvenimi kazandı. Gerçekten kar amacı gütmeksizin ticarete destek niteliğinde bir fuar olduğunu anlamanın en kolay yolu KOSGEB logosu oluyor.

Fuar nerede?

İstanbul Kongre Merkezi İstanbul Kongre Merkezi, İstanbul’un en nezih ve merkezi lokasyonu olan Taksim – Nişantaşı bölgesindeki Kongre Vadisi’nde yer almaktadır.

Muhafazakar Giyim ve Yaşam Fuarı hakkında daha fazla bilgi almak için; Lifestyle-Turkey!

Bir tesettür bloggerı olarak bu nezih platformda yer alacak olan firmalar ve değerli ziyaretçiler ile tanışmanın heyecanını yaşıyorum.

Tesettür bloggerı olarak fuarda neler yapacağım ise biraz merak konusu olsun istiyorum!

Heyecanlı, enerjik, dinamik ve her şeyden önemlisi kendinden emin bir sürecin başlangıcı 2 Mart günü!

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here