Maddelerce Sosyal Medya Uzmanı’nın Tatili

tatil-holiday

 

İzin Kaygısızlığı

Öncelikle Sosyal Medya Uzmanı olmak mobil bir meslek grubu olduğu için işini özveri ile yapan her Sosyal Medya Uzmanı kolayca izin alabilir. Bu sayede acabalardan uzak tatil planı yapabilirler, resmi tatilleri birleştirebilirler.

 

Mobil İnternet Sağlayıcısı

Asla çevrimdışı olmamaları gerektiğinden her zaman yüksek erişim sahibi mobil internet sağlayıcısına sahiptirler. Cep telefonu interneti yahut kablosuz mobil internet sağlayıcıları valizlerine koymaları gereken anahtar parçadan daha önemlidir.

 

Uyumaya mı geldik?

Tatil günlerinde dahi dinamiktirler. Gözlerini sadece dinlendirirler, uyumazlar. Çünkü onlar tatilde dahi olsalar kontrol edilmesi gereken hesaplar onların en yakın arkadaşlarıdır. Bu yakın arkadaşlar bazen aileden bile daha önemli hale gelir.

Herkesin Uyuduğu Saatlerde Yolculuk

Eğer uçakla seyahat edeceklerse ve uçakta internet bulunmuyorsa işlerine olan sadakatlerinden ötürü ya sabah çok erken saatlerde ya da geceleri geç saatlerde yolculuk yaparlar. Başka bir araç kullanacaklar ise akıllarında ilk beliren görüntü telgrafın tellerindeki kuşlar değil de kesintisiz internet bağlantısı olur. (Bu sebepten ötürü son 1 yılda metroya her bineceğimde ayaklarım geri çeker.)

 

Masa var mı?

Kullandığı ulaşım aracı ne olursa olsun aklına ilk gelen soru dizüstü bilgisayarımı nereye koyabilirim olur. Nihayetinde durmak yok çalışmaya devam. Bilgisayarımın olduğu her yerde ben de varım! Etraftan bakan insanlara aldırmadan ekrana kilitlenip klavye sesleri ile rahatsız eder. Eğer ortam buna müsait değilse tabletten devam eder. Ama asla hesapları kontrol etmeyi bırakmaz.

 

Bunun etkileşimi yüksek olur!

Tatil boyunca etrafında dönen bir türlü bürünemediği atmosferde yaşanan her olaya bir içerik değeri olabilir gözü ile yaklaşır ve cep telefonu kamerası veya not kısmı sayesinde bu olayları saklamaya devam eder.

 

Güvenlik Kontrolü

Seyahat çantasında kıyafetten ziyade dizüstü bilgisayarı, tableti, taşınabilir şarj aleti yer aldığı için güvenli kontrolü esnasında çantasını usulca boşaltır. Valla kötü bir niyetim yok firma çok! Arkada uzayan sırada oflayıp puflayan insanlara döner mesleğimi seviyorum biraz bekleyin bakışı atar.

 

Müşteri veli nimetimizdir.

Bazen kendi ailesini bile aramayı unuturken, whatsapp’a gelen mesaj mavi tik olmuş arkadaşına cevap vermezken önce müşteri ile ilgilenir, sonsuz şükranlarının akabinde buz gibi olmuş kahvesi masanın bir köşesinde dururken tatili paylaştığı insanların yanına döner.

 

Bir şey değil ya, müşteri.

Etrafındakiler bizimle vakit geçirmeye mi geldin yoksa telefon ile oynamayı diye sorduklarında cevap gayet basittir; hesapları kontrol ediyorum!

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here