Kombin “Konferans”

kombin-konferans

Bu sabah uyandığında yüzündeki tebessüm biraz daha fazla yer kaplıyordu. Hız ile yarışmadan hazırlanacak olmak, ofise gitmeden işlerini halledecek olmak onu mutlu etmişti.

Ağır adımlarla mutfağa gidip su ısıtıcının düğmesini tıklattıktan sonra mutfak camından sokağı izledi uzun uzun. Karşı camdaki kediler de onun gibi sokağı izliyordu. Su ısıtıcıdan gelen tık sesi ile mesajı almış perdeyi usulca çektikten sonra kahvesini hazırlamaya dönmüştü.

Mutfak masasına açtığı bilgisayarından günlük işlerini organize ediyor bir yandan da müzik dinliyordu. Evden çalışmak ne kadar da güzeldi, sınırsız kahve ve sınırsız rahatlık tüm sunulan iş imkanlarına bedel gibi görünüyordu. Bir iki telefon görüşmesi de gerçekleştirdikten sonra tüm işlerini halletmişti. Müziğin sesini arttırarak diğer odaları toparlamaya başladı.

Hazır vakit varken cildi ile ilgilenmeyi düşündü. Dün gece buzdolabında gözüne çarpan avokadolar aklına geldi. Ne kadar da uzun zaman olmuştu avokado maskesi yapmayalı.

Buzdolabından çıkardığı bir avokadoyu ikiye bölerek önce çekirdeğini çıkardı. Bir kısmı ile avokado maskesi hazırladıktan sonra kalan kısmını da evden çıkmadan yemek üzere ayırdı.

Saçlarını geriye toplayıp hazırladığı maskeyi yüzüne yedirdikten sonra odasına geçip ne giyeceğini düşünmeye başladı.

Bugün konferans vardı. Bu yüzden uzun süreli olarak oturacaktı ama konferansın olduğu yer karşıdaydı. Bu yüzden bugün hiçbir güç onu spor ayakkabılarından koparamazdı. Ayrıca hava da gayet güzel görünüyordu.

Siyah spor ayakkabıları ile siyah denim dar paça pantolon giymeyi çok seviyordu. Pantolonu kenara ayırdıktan sonra dilsiz uşakta asılı duran gri kabanı beni unuttun dercesine bekliyordu. Sıra üzerine giyeceği parçayı seçmekteydi. Bugün özgür kalmış ruhunu rahatsız etmeye hiç niyeti yoktu basit bordo bir parça seçti.

Maske yeteri kadar yüzünde kalmış sıra yüzünü yıkamaya gelmişti. Teninden ayırdığı maskenin ardından yüzünü nem dolu hissediyordu. Bu yüzden bugün yüzüne krem dahi sürmek istemiyordu. Gözlerini öne çıkarması için bir kat rimel sürdükten sonra seçtiği kıyafetleri giydi.

Konferans esnasında işlerini rahatça takip edebilmek ve notlar almak için tabletini yanına aldı. Gözlüklerini de taktıktan sonra stiline son bir kez göz gezdirdi.

Aksesuar eksiğini saati ile tamamladıktan sonra ufak fakat kullanışlı çantasını da omzuna taktı.

Uzun bir yolculuk onu beklediği için taktığı kulaklıklarından saçılan müzik notaları ile günü yakalamaya hazırdı!

Bu kombin ile konferansın tüm enerjisine dahil oldu !

P.S. Bir toplantı ya da davete giderken lütfen kendinizi ışıltılara boğmayın, kendinizi özgür hissedeceğiniz parçalar ile kombin yapmaya özen gösterin, aklınız sürekli olarak kıyafetiniz ve duruşunuzda olursa veriminiz düşer.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here