Kombin “Kalem Etek”

Sınav sabahı koşturmacası… Bir yandan notları okurken bir yandan hazırlanmaya çalışmak. Yere dökülen kahveden saçılan albenili koku… Allah’ım bu sefer sınavım güzel geçsin diye yükselen dualar. Son kez şu konuya da baksam iyi olur düşünceleri… Daha neler neler… Saniyede on tane şey düşünüp uygulamaya çalışıyordu.

Sınav günlerinde genellikle eşofman giyer ve evin kapısını hızla çarptıktan sonra sokakta koşmaya başlardı. Her defasında yetişmem gerek diye söylene söylene okulun turnikesinde öğrenci kartını okutur, sınav bittikten sonra bu da geçti diyerek derin bir nefes alırdı. Totem yapmış gibi sınavdan sonra da direk kahvesini alır, kampüsün tadını çıkarırcasına yudumlardı.

Bu akşam sınavdan sonra arkadaşları görüşeceği için kombinine özen göstermek istiyordu.

Tesettür kombinleri ve tarzı ile arkadaşlarının beğenisini kazanan Rengin bu akşam da kendine has duruşunu yakalamak istiyordu.

Tesettür kalem etekler anahtar parça gibi görünmesine karşın günün temposunun biraz gerisinde kalabiliyordu. Spor ayakkabılar ile bu şehrin koşturmacasına dahil olmayı düşündü.

Her zaman klasik listesinde sıralanan tesettür kalem etek bu sefer çemberin dışına çıkıyor ve bu akşamki arkadaş buluşması için deriler ile buluşurken payet ile süsleniyordu.

Siyah, beyaz ikilisinin ardından gelen kırmızı üçlemesini çok da sevmiyordu. Ama kombinini tamamlayacak başka bir uygun deri ceketi bulunmuyordu. Bu yüzden bu seferlik bu yorumu uygulayacaktı. Aslında mor bir deri ceketi olsa ne kadar da güzel olurdu.

Biraz asi biraz feminen takılarının da arasından seçim yaptıktan sonra eline aldığı çantasına üç beş ders notu yerleştirip telefonunu da eline aldı.

Aslında giymeyi planladığı spor ayakkabılar siyahtı ama kapıdan çıkarken çemberin dışına çıkmış olan stilini beyaz spor ayakkabıları ile daha da özgür bıraktı.

Soğuk günlerin zarar verdiği dudaklarını da korumak adına çantasına attığı rujdan sonra bu sefer evin kapısını usulca kapatıp sokakta onu bekleyen taksiye ilerledi.


Kötü geçen sınavın ardından arkadaşlar ile birlikte olmak iyi gelmiş, fazlası ile mutlu olmasına yetmişti. Etek kombini gün içerisinde vakit kaybetmesine sebep olsa da günü yüzünde tebessüm ile bitirdiği için kendini huzurlu hissediyordu. Ağır adımlarla evinin yolu tuttu.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here