Kombin “Cumartesi”

bu kombin

Perşembe ve Cuma gününü hasta olduğu için evde çalışarak geçirmişti. İşin açığı evde eşofmanları ile çalışmak çok da güzeldi. Ama Cumartesi çoktan gelmiş ve ofise gitmesi gerekiyordu.

Sabah biraz geç kalmış hızla yataktan fırlayıp aynanın önünde ıslak yüzünü kurulurken pijamaların ne kadar rahat olduklarını yineleyen fikirleri ile sohbet etmeye başlamıştı. Cumartesi günü için spor bir tarz idealdi. Rahatlığından ödün vermeden işlerini halleder halletmez evine dönecekti.

Dişlerini yarım yamalak fırçaladıktan sonra koşar adımlarla odasına geçip sandalyenin üzerinde duran siyah pantolonunu giydi. Siyah kelimesinin peşinden gelen beyaz armonisini ve bu cool duruşu çok seviyordu. Bir hamlede askıdan aldığı beyaz t-shirt üzerindeki good vibes yazısı ile bugünki toplantısına uyum sağlıyordu. Siyah beyaz karışımının belirsiz tonuna sahip boyunluğunu boynuna geçirdikten sonra askıdaki kapüşonlu bordolu ceketini de kolları ile buluşturdu.

Bu sabah aynanın önünde provalar yaparak kombini hazırlamaya vakit yoktu. Bu kombin bugüne özel olarak acele ve risksiz olacaktı.

Ceketinin çanta versiyonu olduğunu düşündüğü bordo çantasını da bir kenara ayırdıktan sonra her zaman masanın üzerinde yer alan gözlüğünü almak için elini masaya attığında gözlüklerinin masada olmadığı gerçeği ile yüzleşmek zorunda kaldı. Bir anlık panikle salona baktı. Belki de dün gece dergi okurken salonda unutmuşumdur diye düşünmüştü ama yoktu. Gözlüklerim olmadan bugün nasıl geçecek diye düşünürken su içmek üzere girdiği mutfakta masanın üzerinde ışığı yansıtırken yeşile dönmüş gözlük camlarını fark ettiğinde içini bir huzur kaplamıştı.

Zamana karşı olan yarışını kazanmak için daha hızlı hareket etmeliydi. Bir elinde telefonun kilit tuşuna bakarak saati kontrol ediyor bir yandan da ayakkabılığın önünde lame converse ayakkabılarını arıyordu.

Ablasına lame ayakkabılarımı gördün mü diye seslendiğinde aldığı cevap hiç de beklediği gibi değildi. Bu havada converse mi giyeceksin diye soran ablasına birazdan koşarak caddeye ulaşınca taksi avcılığı yapacağım diye cevapladı. Bu diyaloğun sonuna vardıklarında çoktan ayakkabıları ayağına geçirmiş ve elini kapının koluna uzatmıştı.

Mutlu hafta sonları diyerek kapıyı kapattı ve merdivenleri ikişer üçer inmeye çalıştı.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here