Katı Parfüm

katı_parfum

Gezdiğimiz şehirler bizim aklımızda derinlemesine iz bırakırken, biz neden gezdiğimiz şehirlerde izimizi bırakmayalım ?

Eğer benim gibi uçaktan iner inmez valiz beklemeden şehre adım atmak için sabırsızlandığınız için sırt çantası ile seyahat ediyorsanız, sınır kelimesinin tam anlamını biliyorsunuz demektir. Özellikle uçak içi sıvı kuralları beni en çok üzenlerden ! Sevdiğim koku bir an önce bitmesin diye genellikle büyük boy parfüm alıyorum. Yolculuğa çıkarken kokuma veda etmek beni üzüyor. Oysa ben de şehirlere kokumla enerjimi saçarken izlerimi bırakmak istiyorum.

Çek Cumhuriyeti’nde yaşadığım bir dönemde Rossman mağazalarında denk geldiğim fakat Çekçe bilmediğim için tam olarak anlamadığım için alamadıktan sonra Çek bir arkadaşımın yardımı ile tanıştığım bir üründü; katı parfüm. Evet yanlış duymadınız, parfüm ve katı. Burada sıfat isim uyumsuzluğu varmış gibi görünse de bu kombinasyon bir şahane ! Öncelikle benim gibi en sevdiğim parfüm şişesi acaba çantamda yanlışlıkla zarar görecek mi diye düşünmüyorum. Uçağa binerken güvenlik kontrolünden rahatça geçebiliyorum. Tene kolayca nüfuz eden bu katı parfüm sayesinde sıvı parfümler gibi leke korkusu da yaşanmıyor. Benim için bu kadar sebep kullanmaya başlamam için yeterli bile !

Geçmişte farklı versiyonlarını denemiş olsam da geçenlerde keşfettiğim H&M markasının katı parfümü çantamdaki yerini almayı başardı. Bazen gün içerisinde yenilenmek için bir hamlede yeniden uyguluyorum parfümü. Yorulmuş olan sinir hücrelerim yeniden uyarılırken benim içimi huzur kaplıyor.

kati_parfum

H&M markasının bu ürünü bergamot, kuş üzümü ve yeni açan çiçeklerin kokusundan oluşuyor. Feminen kokular her zaman hoşuma gitmiştir. Bu ise feminen algısını yeniden yorumlayarak adeta talebime arz oluşturmuş cinsten. Ağır olmayan hafif kokusu ve hafif kutusu ile ilk tercihlerim arasına giriyor. Ayrıca sadeliği ile dikkat çeken kutusu sayesinde kalabalığın ortasında bile parfümünüzü yenilemeye olanak sağlıyor. Dikkat çeken şatafatlı parfüm şişelerini zamansız ve mekansız kullanmak benim için çok da problem değil aslında. Ama nedense etraftakiler için bir anda konuşmaya konu olunca, beni rahatsız ediyor. Fakat şuanda herkes bileğime krem sürdüğümü zannederken ben aslında hissettirmeden ortamın atmosferini değiştiriyorum.

Değişim sırası sizde !

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here