Kaliteli Yaşam için Doğru Yatak

Hayatımızın üçte birini birlikte geçirdiğimiz yatağımızın doğru seçilmiş olması uyku ve yaşam kalitemizi arttırıyor. Bu yüzden yatak seçimimizi şansa bırakmamalıyız. Yorucu günün ardından kavuştuğumuzda yüzümüzde gülümsemelere sebep olacak ertesi güne dinamik uyanmamızı sağlayacak yataklar seçmeliyiz.

Yaşa Dikkat

Bebeklikten itibaren insan vücdunun farklı fizyolojik ihtiyaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte psikolojik ihtiyaçları da unutmamak gerekir.

Boy ve Kilo

Günümüzde her insanın farklı vücut yapısına sahip olduğu aşikar. Bu yüzden tek bir yatak tipini tüm insanların kullanmasını beklemek biraz saçma oluyor. Sahip olduğunuz yatak gece boyu tüm vücudunuza destek olacak nitelikte olmalı. Ayrıca yatağınızın boyu en az 10 cm sizden daha uzun olmalı.

Uyku Pozisyonunuzu Ele Alın

Yüzükoyun, sırtüstü, yan… Uyku pozisyonunuz ne olursa olsun yatak yay sisteminin en iyi destek verecek olanını tercih etmelisiniz.

Alerjim var !

Sahip olduğunuz yatağın kumaşına ve toz tutma oranına özellikle dikkat etmelisiniz. Uzun vadede alerjen durumları tetikleyip olumsuz sonuçlar doğurabilir.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here