Iris Apfel ve Nude

  Canım Irisciğim bu sefer bizlere yaklaşmış Şişecam ile iş birliği yapmış. Ya hu, bu abla ne yapsa ben bayılıyorum zaten. Taktığı takılardan, oluşturduğu renk armonilere kadar her detaya hayranım da beni en çok etkileyen yaşına rağmen (şu an 97 yaşında) gözündeki parıltı oluyor. Neden hala tanışma fırsatı bulamadım diye de kendimi üzülmekten alamıyorum.
  Neyse konumuza dönelim. Ne diyorduk? Nude ile olan iş birliği.
  Öncelikle birazcık Nude‘tan bahsedeyim. Şişecam’ın global tasarım markası olan Nude, modern yaşama kusursuzca uyum sağlıyor. Ayrıca “Yalın güzeldir” mottosu ile de benim gönlümü çalıyor. Biliyorsunuz benim için her zaman “Less is more”. Hadi siz aradaki farkı düşünedurun, ben de bu iş birliğinin detayları hakkındaki dedikoduları sizler ile paylaşayım.
  Nude neden Iris Apfel’i tercih etti?
  Uzaktan bakınca “Hadi canım” dedirten bu anlaşmanın elbette bir sebebi var. Biz danışmanlara geceleri vahiy gelmiyor, elbette. Oturuyoruz, düşünüyoruz…
  Nude, ünlü stil ikonu Iris Apfel’in çizgileri aşan tavrını sevmiş. Nude’un geleneksel sınırların ötesine geçen tarafını Iris Apfel’in çok iyi yansıtmasına dikkat çekiliyor.
  Kampanyanın lansmanı ne zaman?
  18 Ekim tarihinde New York’ta gerçekleşecek olan lansmana elbette Iris Apfel de katılacak. (Keşke ben de gitsem.) Ayrıca İngiltere, Amerika, İtalya ve tabii ki başta Türkiye olmak üzere birçok ülke dahil olacak.
  Dahası da var!
  Bu iş birliği kapsamında Nude, Iris Apfel’in kalıplara sığmayan tarzından ilham alarak tasarlanan özel koleksiyonlar da sunuyor. Iris Apfel’den ilham alan tasarımlar arasında, canlı renkler ve desenlerle yeniden tasarlanan Tomas Kral’ın Beak ve Ayşe Birsel’in Mono Box koleksiyonları bulunuyor. Iris Apfel iş birliği ile tasarlanan koleksiyonların tamamı ise Maison & Objet 2019 Fuarı’nda tasarım severler ile buluşuyor.
  Dedikoduya devam ederken Irisciğim (bu ne samimiyet demeyin öylesine çok hayranım ki) acaba bu konuda nasıl bir demeç vermiş?
  “Gördüğünüz gibi pek minimalist biri değilim. Üst üste aksesuarlar takmaya ve renkli giyinmeye bayılırım. Ancak bu benim yalın düşünmediğim anlamına gelmez. Nude benim yalın tarafım. Yalınlık bir düşünce biçimi ve bence yalın güzeldir.”
  – Iris Apfel
  Nude Tasarım Direktörü Emre Bozbeyli ise iş birliği hakkındaki düşüncelerini aşağıdaki cümleler ile dile getiriyor.
  “Nude’un tüm yıl boyu sürecek yeni kampanyasında Iris Apfel ile iş birliği içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyuyoruz. O sadece bir stil ikonu ve iç mimar değil, aynı zamanda eşsiz ve ilham veren bir birey. Enerjisini ve tutkusunu yaptığı her işte hissedebilirsiniz. Onunla çıktığımız bu keşif yolculuğu bizleri çok heyecanlandırıyor.”
  Yalan olmasın, bu iş birliği beni de fazlası ile heyecanlandırdı. 18 Ekim’i dört gözle bekliyorum!
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here