Huawei P20 ile Moda Çekimi

Bu başlığın kafalarda birçok soru işareti oluşturacağını biliyorum. Moda çekimi denilince akla gelen karmaşayı bir mobil telefon ile çözmeye çalışmak delilik olarak düşünülebilir. Ama bence bal gibi de olur! Zaten birçok blogger, instagramer dış çekimlerini mobil telefonları ile yapıyor. (Çirkin fotoğraf yoktur, kötü ışık vardır… Şaka şaka, o kadar da değil; renk dengesi, perspektif vs. iyi fotoğraf formülünün diğer değişkenleridir.) Öte yandan geçmişte çok defa çekimde, moda çekiminde bulunmuş biri olarak bazen still life görsellerde mobil telefonlar ile daha güzel kareler yakaladığımızı itiraf etmeliyim. Dijital yayınlar için yeterli görülen bu çalışmaların, basılı yayın için kullanılması biraz cesaret istiyor. Ezgi Çınar ise bu cesareti göstererek tasarımlarına olan güvenini yansıtırken yenilikçi düşüncesi ile de birçok kişiye ilham kaynağı olacağını düşünüyorum.

İsviçre gündeminde adından bahsettiren Ezgi Çınar’ın 2019 koleksiyonun fotoğrafları Huawei P20 ile çekilmiş. Bu çalışma dünyadaki ilk moda fotoğrafları olması sebebi ile dikkatleri üzerine topluyor. İsviçre’nin önde gelen moda yayınları ve moda bloglarında yer alırken moda dünyasından büyük övgüler alıyor.

Harun Doğan tarafından çekilen fotoğraflar Huawei P20 Pro’nun öne çıkan fotoğraf yetenekleri sayesinde en az profesyonel fotoğraf makineleri ile çekilen çalışmalar kadar kaliteli ve güzel.

Detay aşkıyla hazırlanan Ezgi Çınar tasarımlarının dokusundan tutun da kumaşın akışına kadar her bir özelliğine kadar fotoğraflarda seçilebilmesi, projenin en önemli en önemli unsuru olarak öne çıkıyor.

“Kamera arkasında alışılmışın dışında bir görüntü vardı ama sonuçları da bir o kadar alışılmışın dışında muhteşem oldu” sözleri ile Harun Doğan çekime olan inancını perçinliyor.

Elimdeki elmayı atmak ne kadar kolay olur bilmiyorum ama bir süredir zihnimde yer etmiş olan Huawei ile yakın zamanda beni de görebilirsiniz. Bu başarılı projeden sonra markaya olan inancımın arttığını itiraf etmeliyim.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here