Gözenekleri Sıkılaştırmak

gozenek-sikistirici-maske

Cildime gösterdiğim onca özene rağmen gözenekler konusunda sorun yaşıyordum. Aslında başlarda bu sorunun farkında değildim. Acelemin olduğu bir günde toplantı öncesinde koşar adımlarla kendimi attığım eski bir arkadaşımın kuaför salonunda o benim bakımımı uygularken cildin çok temiz ama neden gözeneklerin var acaba diye sorduğunda aynaya doğru hafifçe yaklaşıp ne gözenek mi dediğimi hatırlıyorum. Evet, benim gün ışığında fark edemediğim ama yoğun ışık altında ortaya çıkan gözeneklerim vardı. Önce bu durumu kuaför arkadaşımın bir pazarlama politikası olduğunu ve bana gözenek sıkılaştırma tedavisi önereceğini düşünüyordum. Toplantıma yetişmek için hızlı adımlarla caddeye çıkıp gördüğüm ilk taksiye atladım. Yolda bir yandan toplantı notlarıma göz atarken diğer yandan da elimle çantamdaki minik aynamı arıyordum. Gerçekten gözenek problemim mi vardı?

Eve vardığımda telefonun da flaşından faydalanarak yüzümü dikkatlice inceledim. Artık bu problemi kabullenmiştim. İnternette araştırmaya başladıktan sonra benim gözeneklerimin ana kaynağının yüzümü çok sıcak su ile yıkıyor olmam olduğu kavradım.

Nasıl gözeneklerden kurtulabilirim?

Bu sorunun cevabına yönelik bir sürü done bulduktan sonra kafama en çok yatan ve en az maliyetli olanı denemeye başladım.

Yüzdeki gözeneklerden kurtulmak için;

Öğrendiğim tarif buz kalıbında soda (Beypazarı, Kızılay, İnişdibi vs..) dondurup yüzümde sabahları gezdirmem gerektiğini yazıyordu. Ben sodayı buz kalıbı yerine buz torbasına doldurmayı tercih ettim. Ayrıca diğer sivilce spreyinden edindiğim tecrübem doğrultusunda buz torbasının içine sodayı koyduktan sonra on damla kadar çilek yağı damlatıp homojen şekilde yayılmasını sağladıktan sonra buzdolabının buzluk bölümünde donmaya bıraktım.

Ertesi sabah uyandığımda yüzümü ılık su ile yıkadıktan sonra heyecanla buzluğun kapağını açtım ve buz torbasından bir parça kırdım. Sabahın ilk saatlerinde yüzümde buz gezdirmek biraz zordu ama ayılmak için de güzel bir yöntemdi.

İlk gün hemen etkisini görmeyi beklemenin saçma olduğunun ben de farkındaydım ama yine de gelip gidip aynanın önünde vakit geçiriyordum.

gozenekleri-sıkılaştırmak

Yaklaşık bir hafta boyunca her sabah yüzümde buzu erittikten sonra gözeneklerimin sıkılaştığını hissettim. Daha sonra zamanla yoğunluğun da getirdiği zaman kısıtlamalarından dolayı haftanın 3 günü bu uygulamaya devam ettim ve hala devam ediyorum.

Buz torbasına bir şişe soda dökmek ve bunu buzdolabında saklamak ne kadar zor olabilir ki?

Kolayca gözenekleriniz ile vedalaşın !

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here