Gezelim Giyinelim

kombin ispanya

Akşam geç saate inmişti uçaktan. Mutluluk için birçok sebebi vardı. Öncelikle en sevdiği ülkede; İspanya’daydı. Şehrin büyülü ruhu yeniden onu içine hapsetmişti. Bilgi merkezinden edindiği harita doğrultusunda kalacağı yere doğru yola çıkmıştı. Meydana yakın bir yerde otobüsünden indi. Karşısına çıkan lokantaya doğru rotasını çevirdi. Kurt gibi acıkmıştı. Önündeki tempolu geçecek günler için enerji toplaması şarttı.

Lokanta sahipleri cadde üzerine de masa sandalye koymuştu. Havada ılık bir meltem esiyordu. Ayağının önüne çektiği bir diğer sandalyeye de ayaklarını uzattıktan sonra keyfi yerine gelmişti. Yanına yaklaşan garson usulca menüyü uzattı ve her şey helal diye belirtti. Garson kızımızın Türk olduğunu anlamış olacak ki direk Türkçe konuşmuştu. Bu kadar Türk kültürünün hakim olduğu bir atmosferde burada ne yenir, nesi güzel sorularını sıraladı. Bir sandviç ısmarladıktan sonra elini telefonuna uzattı. Ailesi ile yaptığı ufak bir konuşmadan sonra sandviç gelmişti bile. Yavaş yavaş sandviçini yerken etrafını izliyordu. Şehrin ışıkları onu öylesine mutlu ediyordu ki..

Oteline vardığında saat gece yarısına yaklaşıyordu. Resepsiyonda yer alan Portekizliler ile çok iyi anlaşmış. Eşyalarını odasına bıraktıktan sonra hem kahve içmek hem de sohbet etmek için yeniden aşağı inmişti.  Şehirle ilgili kilit bilgiler alıp lezzetli de bir kahve de içtikten sonra yarını yaşamak için sabırsızlanıyordu.

Sabahın ilk ışıkları onu rahatsız etmesine rağmen bugün biraz tembellik etmek istemiş. Saat 10:00 civarı uyanmıştı. Geceden edindiği haritasını yatağın üstüne bırakıp hava durumuna kontrol ettikten sonra çantasında yer alanlar arasından ne giysem diye düşündü. Hava çok sıcak görünmüyordu. Ayrıca gün geceyle birleşecekti. Bu yüzden fonksiyonel kıyafetler seçmeye özen gösterdi. Elini uzattığı bahçivan pantolon ve içine giyeceği basic beyaz  tişörtü kenara ayırdı. Beyaz tişörtün de etkisi ile sade kaldığını düşünerek eline çantasında yer alan iki şal seçeneğinden birini aldı ve usulca boynuna doladı.

Bir kahve içip ayılmak üzere resepsiyona indi. Kahvesini içip kendine geldikten sonra yeniden odasına çıktı. Kahverengi çantasına gün içerisinde ihtiyacı olacağı eşyalarını koyduktan sonra ayağına da günü rahatça yakalamak için spor ayakkabılarını giydi.

Hava nedense onu tedirgin  ediyordu. Çantasını biraz daha karıştırıp yanına aldığı ceket seçeneklerini inceledi. Çok sevdiği çiçekli ceketini de çantasının saplarının arasına bıraktı. Eline aldığı güneş gözlükleri ile merdivenlerden birer birer inmeye başladı.

Resepsiyondaki arkadaşlarına el sallayıp otelden ayrılırken mutlu bir günün onu  beklediğinin farkında gibiydi.

kombin_ispanya

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here