Eşarp Çanta Kombini

eşarp_canta_kombini

Eşarp çanta kombini denildiğinde aklınıza öncelikle bir tesettür kombinin farklı parçaları gelebilir. Fakat gelişen teknoloji ile tasarım sınırlarını genişleten tesettür giyim markaları her tarzdan stil sahibi tesettürlü kadına hitap eder hale geldi.

Tarz denildiğinde kafamızda oluşan şema sola doğru klasik giyim kümesi kurarken sağa doğru da spor giyim kümesi kurmaktadır.

Eşarp denildiğinde ise ilk olarak klasik giyim ana kümesi oluşmakta ve diğer tarzlar bu ana kümemizin birer alt kümesini oluşturmaktadır. Fakat girişte de belirttiğim gibi artık moda kalıpları yeniden şekillendi. Zaman özgürce bir araya getirme zamanı !

Modanın nabzını sokaklarda tutan bir tesettür bloggerı olarak son dönemlerde özgür moda algısının ufak stil hatalarına sebep olduğunu gözlemledim. Düz renkli ipek şalların gardıroplarımızın anahtar parçası olmasının yanı sıra eşarpların desenlerinin dokularının kombin ile kusursuz uyum sağlaması gerekmektedir. Buradaki başlıca gözlemlediğim soru eşarp çanta armonisinin yakalanamamış olmasından kaynaklanıyor.

Eskiden çanta kombini denildiğinde akla ilk olarak ayakkabı gelmekteydi. Bir de aynı deriden üretilip satışa sunulan ayakkabı çanta takımları vardı ki nihayet bu trend son buldu.

Tesettür kombin algınızın perspektifini geniş açıya alarak eşarp çanta kombinlerinin armonisi ile tanışmaya davet ediyorum.

 

 

 

Suni sert deriden tasarlanmış spor görünüm sahibi çantalarınızı koton eşarplarınız ile kolayca bir araya getirebilirsiniz. Çantanız ile eşarp renginizin aynı olmasında sakınca yoktur. Burada unutulmaması gereken nokta kombinin diğer parçalarında doğru tonları kullanmanız olacaktır. Spor çantalarınız ile kullandığınız eşarp dokuları ile desenleri de önemlidir. 

 

 

 

 

Stilize desenli ya da harf ve rakamlar ile süslenmiş eşarplar düz renkli çantalarınız ile kullanıma idealdir. Sade ve özenli bir eşarp çanta kombini için ise üzerinde marka logosu bulunan çanta renginden bir ton açık ya da ten renginiz ile uyumlu olarak koyu tonlu eşarplar tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

Yumuşak suni deriden tasarlanmış spor çantalarınız ile düz renkli eşarplar kullanmanızı tavsiye ederim. Kombininizin üst giyim parçlarında nötr renkleri tercih ederek eşarp çanta kombininizi kontrast renklerin yardımı ile kolayca oluşturabilirsiniz. Kontrast renklerin dikkat çekiciliğini sunan eşarp çanta kombininiz şıklığınızı taçlandırırken klas bir görünüm kazandıracaktır. 

 

Kendinden desenli deriden tasarlanmış klasik çantalarınız ile kullanacağınız şal desenli, çiçek desenli eşarplarınız ile klasik ruhunuzu eşarp çanta kombininiz ile kusursuz hale getirebilirsiniz. Çifte desen hayali ilk etapta kulağa ürkütücü gelebilir fakat burada hatırlatmak isterim ki klasik çantalarımızı omuz hizasında değil bel hizasında taşırız. Bu yüzden diğer parçaların sadeliği ile eşarp çanta kombini muhteşem bir armoni oluşturacaktır. 

Eşarp çanta kombinlerinin uyumu yanı sıra her mevsimin ruhuna uygun kumaş ve deriler kullanılmalıdır. İpek ve şifon eşarplarımız yaz günlerinde uçuşarak şıklık rüzgarını etrafımızda estirirken soğuk kış günlerinde görüntümüzü bozmaktadır. Özellikle belirtmek isterim ki sudan hızla etkilenip deforme olduğu için nubuk yaz derisidir. Maalesef bu hatayı sürekli olarak gözlemlemekteyim. Nubuk ile ipek uyumunu denemeye ne dersin ? 

Sonbahar günleri veda etmeye hazırlanırken soğuyan havalarda da ipek eşarplarını kullanmakta ısrarcı isen ufak bir stil illüzyonu uygulayabilirsin. Ten rengine kusursuz uyum sağlayan düz renkli kışlık eşarbını arkaya doğru bağladıktan sonra favori ipek eşabını üç beş katlama ile küçülterek üçgen kısmını boynuna orijinleyerek kendi detayınızı kendiniz oluşturabilir ve stilinizi dilediğiniz şekilde taçlandırabilirsiniz. Boynunuzda meydana gelen bu katlı doku sunumu ile sevdiğiniz ipek eşarplarınız için yaz günlerini beklemenize gerek kalmayacaktır. 

Kusursuz eşarp çanta kombinleri ile soğuk havalar şıklığına engel olamayacak ! 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here