Dore ve Lame Çantalar

Şüphesiz her kadının isteğidir bir hamlede şık olmak. Çoğu kez bu mümkün olmasa da gardıroplarda anahtar parçalara yer açıldığında gündüz gece ayrımı yapmaksızın şıklık korunabilir ve sadece aksesuar değişimi ile gündüzden geceye zahmetsizce özgüven dolu bir geçiş yapılabilir.
Metal tonlarının moda sektöründen kendinden en çok söz ettiren fantastik iki özel tonu; dore ve lame ! Dore tonlarına sahip ve lame tonlarına sahip çantalar sayesinde sadeliğinizi korurken havalı duruşunuzdan emin adımlar ile ister bir alışveriş merkezinde isterseniz de kırmızı halıda asalet dolu yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek unsur, sıcak renk tonları ve soğuk renk tonlarını doğru tanımanın yanı sıra doğru renkler ile kombinlemek olacaktır.
Altın sarısının ton yelpazesinden sızan dore, ne altın rengi kadar iddialı ne de sarı kadar mattır. Altın rengi sıcak renk tonları ile armoni oluşturduğu için dorenin de sıcak renk tonları ile kombinlenmesi en doğru tercih olacaktır. Sıcak renklerin yanı sıra nötr bir renk olan siyah ile kombinlediğinde de –kombinin ana parçası olan siyah parçanın sade olması şartı ile- şüphesizce şıklık kelimesinin kalıbını tamamen dolduracaktır. Aynı zamanda lame tonundaki yumuşak deri çantaları doğru dengenin sağlanması koşulu ile denimler ile kombinlenebilir ve özgün stillerin kapısı sonuna kadar açılabilir.
Dore, deri tasarımların yanı sıra saç rengi tanımlarında da kendinden çokça bahsettirmektedir. Sıcak cilt tonuna sahip kadınların güzelliğini destekler rol oynamaktadır.

dore
Lame, tanımında da yer aldığı gibi çoğunluklu gümüş ve eser miktarda altın tonları barındıran deri demektir. Mat deriler ile lame kombinasyonu oluşturularak hazırlanmış çantalar günlük kombinlere zahmetsizce hava katarken gece kombinlerinde ışıltısı ile stilin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.
Dorenin aksine soğuk bir ton olan lame soğuk renk tonları ile kullanıldığında stilden saçan ışıklar kısa sürede fark edilecektir. Lame asla gümüş rengi ile karıştırılmamalıdır. Lame ve gümüş arasında ton çubuğunda bir milimlik harekete sebep olacak bir farklılık mevcuttur. Fakat bu bir milimlik farklılık yanlış algılandığında kombinlerin ruhundan sıyrılmasına sebep olabilir.

lame
Lame siyah kombinlerine de sıkça rastladığımız şu günlerde dore siyah kombinlerinin gerisinde kaldığı bir gerçek.
Lame ve dorenin bir arada kullanıldığı ve asil durduğu ana mercii ise dekorasyon parçalarıdır. Evlerin havasını değiştirmek, biraz ışıltılı enerjik bir ruh için lame dore kombinasyonları oluşturulabilir.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here