Chef

Komedi türündeki, 2014 yılında izleyici ile buluşan ABD yapımı Chef filmi üzerine;

Filmin yapımcılığını ve başrolünü üstlenen Jon Favreau, Chef filminde karşımıza Carl Casper karakteri ile çıkarken izleyiciyi bir karavan macerası ile buluşturuyor.

Kariyerinde başarılı olan ve işini büyük bir aşk ile yapan Carl Casper  şık bir restoranda baş aşçıdır. Yeni lezzetler sunmaya olan hevesi maalesef restoran sahibinin mönüye sadık kalma takıntısı yüzünden sekteye uğramaktadır. Yine de kendi evinin mutfağını soslar ile renklendirip duvarlara sinen yemek kokuları ile kendi kendine motivasyon sağlamaktadır.  Ancak hikayesi başladığı gibi başarılarla dolu ilerlemez ve kariyerinde düşüş ile karşılaşır. Aynı zamanda aile hayatında da kötü bir sürecin içerisinde olan Carl Casper bir gurmenin kötü eleştirisinden sonra kendisine olan inancını yitirmiş ve kariyerinin bittiğini düşündüğü noktada eski eşinin önceleri kulak asmadığı önerisini kabul etmeye karar verir ve bu doğrultuda bir karavan satın alarak şehir şehir gezmeye başlar, yeni bir hayata merhaba der. Bu karavan gezisinde onu yalnız bırakmayan eski iş arkadaşı Martin ve oğlu Percy ile motivasyonunu yeniden kazanır.

Oğlu Percy ve Percy’nin muhteşem sosyal medya pazarlama yetenekleri ile renklenen film kareleri sosyal medyanın pazarlamanın yapı taşlarından biri olduğu konusunda ikna edici düzeyde !

Filmin lezzeti ile izlemeye doyamaz iken, filmi izlerken de karnınızın acıktığını hissedebilirsiniz. Filmi izlemeden önce mutlaka yanınıza atıştırmalıklar alın.

İyi seyirler.

sef-filmi-sinema

İş hayatınızda karşılaştığınız olumsuz eleştiriler ya da olumsuz olaylar moralinizi bozup bir hamlede motivasyonunuzu bozduğunda mücadeleci ruhunuzun aslında standart halinizden daha güçlü olduğunu hatırlatacak bu film kendi yaratıcılığınıza ve yeteneklerinize olan inancı kırbaçlayacaktır. Öte yandan aile hayatınızda yaşadığınız problemlerin geri dönülmez olmadığını ve aile kelimesinin aslında her koşul altında huzur barındırdığını size bir şeylerin hatırlatmasına ihtiyacınız olduğunda Chef size yolun sonundaki ışığı gösterecektir.

Yakın arkadaşlardan ziyade beraber çalışırken keyif aldığınız çalışma arkadaşlarınız ile hırslarınızdan arınmış bir şekilde, egosuz olarak omuz omza kurduğunuz çalışma atmosferiniz sayesinde ekip olmanın sizleri nasıl başarıdan başarıya koşturacağını göreceksiniz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here