Bayram Çikolatası

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bayram hazırlıkları son sürat devam ediyor. Ama benim aklımda tek bir soru var. Bayram çikolatası aldık mı?

Yıllardır evde dönen bir geyik var.

Bundan 2 ya da 3 yıl önceydi. Bu bayram bir farklılık olsun dedi bizimkiler. Ailecek benim evde toplandık. Bayram sabahı her şey yolunda gidiyor. Mükellef bir bayram kahvaltısı, kahkahalar, atışmalar ile devam ediyor. Tüm atmosfer yeğenimin bayram çikolatası sormasının ardından değişti. Çünkü ben bayram çikolatası almamıştım, öğrenci evi kardeşim burası annemin kristal şekerliği yok ki burada. Neyse 5 dakikalık bir lavabo müsaadesi istedikten sonra hızla getir uygulaması üzerinden bayram çikolatası olabilecek tüm çeşitleri sepetime ekledim. Teslimat süresi sadece 7 dakikaydı. Her zamanki gibi vaktinde gelen kurye beni bu dertten de kurtarmıştı. Şimdiye kadar her şeyi yoluna koymuş gibi durabilirim ama siparişi verirken gramajlara dikkat etmemiştim. Tüm alışverişim 1 saat içerisinde tükendi. Şaşkınlıkla “…ama Godiva…” gibi saçma bir cümle düşmesi ile dilimden bizimkilerin de dalgasına kalmıştım. Bayram boyunca her cümlenin cevabı “ama Godiva…” olmuştu. O keyifli bayramdan sonra her bayram evime özenle çikolata alırım ve Godiva olmasına dikkat ederim. Çünkü bu “…ama Godiva…” geyiği artık her bayram bizimle!

Bu yıl da Godiva çok güzel bayram özel tasarımlar hazırlamış. Hem de bu sefer 1 saat içerisinde tüketeceğimizi düşünmüyorum çünkü beş yeni çikolata kutusu bulunuyor. Her çeşitten birer tane alsam, bayram sonuna kadar idare eder, evet. Araya da bir bilgi sıkıştırayım. Cennete giden yolu veya onun sekiz kapısını simgelediğine inanılan, sekiz köşeli Selçuklu yıldızından esinlenen özel tasarım kutular canlı renkleri ile sunum şıklığı da sağlıyor. Bu kutu tasarımlarının önemini daha sonra detaylı şekilde anlatacağım.

bayram cikolatasi

Kurban Bayramı için hazırlanan özel tasarım kutuların içinde Godiva uzmanlığını yansıtan pralin, madlen veya napoliten çikolatalar yer alıyor. Godiva’ya özgü ikonik Gold serinin bir parçası olan Gold Bayram Kutusu, Godiva’nın en çok sevilen 24 adet özel pralin çikolatasından oluşuyor. Sade çikolata severlerin tercihi madlen çikolatalar ise Finesse Supréme bayram kutularında çikolata sevenleri karşılıyor.

Ayrıca bu özel tasarımlar sadece ilgi çekici kutu tasarımlarıyla değil, onları süsleyen hediye kartları ve kurdeleleriyle de hediye olarak da en şık şekilde bayram ziyaretlerinde bizlere eşlik edebilir. Bu durum kalp ben!

bayram godiva

Şimdiden Godiva çikolatalar kadar lezzetli bir bayram dilerim!

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here