Akşam Yemeği Stili

Yoğun bir iş gününün ardından eve doğru yola koyulmuştu. Her zamanki gibi kulağında kulakları ile usul usul ilerliyordu. Telefonu çaldığı esnada ekrana bakmadan kulaklıktan cevap verdi. Tereddütlü bir sesi tonu ile karşıdakinin kim olduğunu anlamaya çalışarak alo dedi. Neredeyse bir senedir görmediği çok sevdiği arkadaşı İstanbul’a geldiğini haber vermek için aramıştı. Bu habere çok sevindiği hızlanan adımlarından belli oluyordu. Arkadaşı onunla yemek yemek istediğini belirtti. Trafik durumunu da konuştuktan sonra bir saat sonra buluşup özel bir akşam yemeği yemek üzere sözleştiler.

Telefon ile konuşurken çoktan eve yaklaşmıştı bile. Elinde ortalama fazladan yarım saat vardı. Bu yarım saati yorgun görüntüsünü düzenlemek üzere kullanmaya karar verdi. Nihayetinde bir sene sonra buluşacağı arkadaşında negatif bir izlenim bırakmak istemiyordu. Yol boyunca zihninde gardırobunu karıştırdı. Üzerindeki beyaz gömleğini daha şık hale getirmenin düşünceleri arasında kaybolurken eve geldiğini farketti.

Askıdaki ütülü elbiselerine göz gezdirdikten hemen sonra elini siyah kurtarıcı bol pantolona uzattı. Bu klasik siyah beyaz ruhunu neşelendirmek istiyordu. O esnada gözüne ilişen açık pembe tonundaki uzun ceketi bu sıkıcı görünümünü canlandıracağına emindi. Pembenin beyninin kıvrımlarında oluşturduğu romantik hava ile aklına bordo pabuçları geldi. Hadi bi’ cesaret sen bu görünümü kaldırırsın diye söylendi kendi kendine.

Aynanın karşısına geçip kendini kısa süreli süzdükten sonra aynanın önünde duran kırmızı ruju ile gündüzden kalma makyajını dengeledi. Çekmecesini çekip takılarına bakmaya karar verdiğinde eline ponponu takılan telefon kılıfını bu akşamın eğlencesi olarak düşündü ve çekmeceden çıkardı. Telefonu ile bir hamlede buluşturduğu kılıfı keyfini yerine getirmişti.

Sorumsuz eğlenceli hallerinin tadını çıkarma düşüncesiyle kolundaki saati çıkarıp çekmecedeki diğer saatlerin yanına yerleştirdi. Boş kalan elleri rahatsız olmuş olmalı ki parmaklarını yüzüklerinin arasında gezdirirken buldu. Her zaman naif bir görüntü sunduğuna inandığı fiyonk formundaki yüzüğünü sağ yüzük parmağına geçirdikten sonra arkadaşının yaklaştığını düşünerek eline aldığı çantası ile kapıya doğru yöneldi.

Ayakkabılıktan çoktan seçimini yapmış olduğu bordo ayakkabılarını itina ile giydikten sonra antredeki boy aynasında kendine bakıp belini ve gömleğini düzeltti. Yavaşça kapıyı açıp apartman merdivenlerinden tıkır tıkır indi.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here