2018 Yılının Rengi

2018 yılının trend rengi

Ultra Violet, Pantone namı ile PANTONE 18-3838, 2018 yılının rengi olarak Pantone tarafından açıklandı. Çarpıcı şekilde provokatif ve düşünceli bir mor gölge olan Ultra Violet geleceğe işaret eden özgünlük, yaratıcılık ve önsezi düşüncelerini anlatıyor. Ufuk çizgisinin ötesindeki sınırların keşfine  ilham veren Ultra Violet bu sezon tasarımcıların da koleksiyonlarının yol göstericisi olacak.

Gizemli morlar aynı zamanda karşıt kültür, geleneksel olmayan ve sanatsal parlaklık için sembolik olmaktadır. Tarihsel olarak, Ultra Violet’e bağlı mistik veya manevi bir kalite olmuştur. Renk genellikle, bugün aşırı derecede uyarılan dünyadan sığınma isteyenlere daha yüksek bir zemin sunan dikkatlilik uygulamaları ile ilişkilendirilir. Meditasyon alanlarında ve diğer toplama yerlerinde mor tonlamalı aydınlatmanın kullanılması, orada bir araya gelen ve ilham veren toplulukları enerjilendirir.

2018 yılının trend rengi ultra violet

Gökyüzünün ötesindeki varlıkların yansıttığı ışığın armonisini işaret eden Ultra Violet rengi ile kolayca kombin hazırlayabilir ve gündüzden geceye şıklığın keyfini sürebilirsiniz.

Ara bir renk gibi görünmesine rağmen Ultra Violet sadece siyahlar ile kombinlendiği zaman bile güçlü bir stil oluşturmanızı sağlayacaktır. Daha dikkat çekici bir stil hayal eden kadınlar ise Ultra Violet ile yeşil tonları kullanarak sunduğu güç armonisi sayesinde hayallerine kolayca kavuşabilirler.

2018 yılının rengi ile kombin oluştururken daha etkin renk kullanımına yol gösterici olması için renk çemberini dikkatlice inceledim. Ultra Violet tonunu muhteşem şekilde ortaya çıkarak olan açık tonlu turuncu tam kontrast noktasında yer alıyor. Daha da cesaretli davranıp bu iki ton ile kombin oluşturabilirsiniz. Ama benim kanaatim sadece bu iki ton ile kombin oluşturmaktansa bu iki tonu dengeli bir şekilde kullanmak. Örnek olarak açık turuncu bir bluz giydiğiniz gün elinize geçirdiğiniz Ultra Violet tonundaki clutch bel bölgesinde sunduğu görsel ziyafet ile hem kombinizin daha şık görünmesini sağlar hem de trendlere ne kadar hakim olduğunuzun habercisi olacaktır.

En klasik kombin oluşturma yöntemi olan nötr renkler ve tek bir ton ahengi ise Ultra Violette dikkat edilmesi gereken bir husus içeriyor. Bu noktada gri ve Ultra Violet dengesinden söz edeceğim. Gri birçok rengin kusursuz taşıyıcısı olurken Ultra Violet tonunu boğacaktır. Biraz da kilo problemi olan kadınların geniş bir görüntüye sahip olmasına neden olabilir.

Soğuk cilt alt tonuna sahip kadınların iddialı ve trend bir görünüme bürünmesi için Ultra Violet tonu saçan saçlar yeterli olurken, tesettürlü kadınların da oluşturdukları tesettür kombinlerinde şal olarak Ultra Violet tonu kullanması kusursuz şıklığın kapısını sonuna kadar açacaktır.

Şıklık dolu Ultra Violet günlerinde buluşalım !

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here